سمپوزیوم بین المللی مخابرات ۲۵ آذرماه آغاز می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری مجازی دهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات (IST۲۰۲۰ ) از ارائه ۵۳ مقاله و برگزاری ۵ کارگاه با موضوع آخرین رویدادها و دستاوردهای این حوزه در این کنفرانس خبر داد.

وی با بیان اینکه این سمپوزیوم همیشه یک قدم از رویدادهای کشور جلوتر حرکت می کند، افزود: در این سمپوزیوم که از سال ۲۰۰۱ به صورت دوسالانه برگزار می شود رویدادهای روز جهان و آخرین دستاوردهای فناورانه دنیا در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی می شود.

یزدانیان با اشاره به اینکه آخرین تحقیقات و دستاوردهای محققان ایرانی در این کنفرانس ارائه می شود، گفت: ۱۰۷ مقاله به این سمپوزیوم ارسال شد که ۵۳ عنوان از این مقالات مورد قبول کمیته علمی واقع شده و به دلیل شرایط برگزاری سمپوزیوم به صورت مجازی، مقالات در قالب مجموعه ای از نشست ها ارائه می شود.

وی سمپوزیوم بین المللی مخابرات  را دارای ۳ محور اصلی در حوزه نسل های آتی اعلام کرد و افزود: شبکه ها، سامانه ها و فناوری های نسل آتی، خدمات و سرویس های نسل آتی  و تنظیم مقررات در نسل های آتی محورهای اصلی این کنفرانس را تشکیل می دهد.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به پیشنهاد برگزاری ۳۵ کارگاه اشاره کرد و گفت: از این تعداد، ۵ پیشنهاد برگزاری کارگاه با عنوان های نسل ۶G، CDN، بهداشت بر بستر شبکه های مجازی، تحلیل شبکه های اجتماعی با تمرکز بر استخراج فیک نیوزها و موضوع کارگاه پنجم نیز بلاکچین است که یک روز قبل از شروع رسمی این کنفرانس کارگاه های آن آغاز می شود.

وی از حضور ۳ سخنران بین المللی در این سمپوزیوم خبر داد و افزود: مدیر گروه مطالعاتی استاندارد ITU، نماینده انجمن بین المللی مهندسان برق و الکترونیک IEEE و مدیر گروه مطالعاتی گروه ۱۷ ITU با تخصص امنیت از سخنرانان بین المللی این سمپوزیوم هستند.

یزدانیان از حضور بیش از ۳۰۰ نفر از محققان، پژوهشگران، دانشجویان و اساتید دانشگاه در ایران و خارج از کشور در این سمپوزیوم خبر داد و تصریح کرد: افتتاح این سمپوزیوم با سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است