سمینار آموزشی مشترک با اتحادیه جهانی مخابرات برگزار می‌شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، صادق عباسی شاهکوه، گفت: سمینار آموزشی اقتصاد دیجیتال و مهارت‌های مورد نیاز در اقتصاد دیجیتال از ۱۵ تیرماه به مدت ۵ روز با حضور نمایندگانی از ۱۶ کشور آسیایی در تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: سه نفر از این نمایندگان، مشاوران برجسته اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) بوده و سایر نمایندگان کشورها نیز آماده انتقال تجربه خودشان در حوزه اقتصاد دیجیتال هستند.

رئیس دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات با اشاره به حضور ۶۰ نفر از نمایندگان شرکت‌های داخلی در این کارگاه اظهار داشت: این سمینار در ۲۴ نشست تخصصی برنامه ریزی شده که بیشتر موضوعات اقتصاد دیجیتال و مهارت‌های آن را پوشش می‌دهد.

وی انتقال مهارت‌های بین المللی در حوزه اقتصاد دیجیتال را یکی از کارکردهای این سمینار عنوان کرد و ادامه داد: برگزاری چنین سمیناری نخستین تجربه آموزشی بین المللی در حوزه دیجیتال محسوب می‌شود. هرچند که دانشکده مخابرات در سال‌های قبل کارگاه‌های بین المللی موفقی در حوزه‌های مختلف برگزار کرده است.

رئیس دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات برگزاری سمینار مهارت آموزی در حوزه اقتصاد دیجیتال را یکی از برنامه‌ها در راستای درخواست وزیر ارتباطات برشمرد و افزود: برگزاری این سمینار نقطه شروعی برای ورود این دانشکده به حوزه اقتصاد دیجیتال است.

عباسی شاهکوه با اشاره به بررسی کشورهای مختلف در حوزه اقتصاد دیجیتال تصریح کرد: در سال‌های اخیر حوزه اقتصاد دیجیتال یکی از منابع اشتغال در کشورهای مختلف از جمله ایران به شمار می رود. برای مثال اپلیکیشن نویسی موبایل از جمله مشاغل در حوزه اقتصاد دیجیتال است که اگر آموزش خوبی در این حوزه صورت گیرد، می‌تواند برای شکل گرفتن کسب و کارها و اشتغال هزار نفر، موثر واقع شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

شکایت علیه گوگل به جرم استفاده از اطلاعات کاربران
اختلاف زاکربرگ با توئیتر درباره راستی آزمایی پیام های ترامپ
استفاده از واقعیت افزوده برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی
تذکر رئیس جمهور به محاسبه اشتباه جهرمی از رشد شبکه ملی اطلاعات