سمینار «فناوری اطلاعات در خدمت توانخواهان» برگزار می‌شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) به دلیل بسترها، ابزارها و قابلیت هایی که دارد، نقش موثر و تسهیل گری برای ارائه خدمات و بهبود تعامل توانـخواهان با محیط مجازی فراهم می کند.

براین اساس کارگاه آموزشی «ICT در خدمت توانخواهان» روز ۲۵ دی ماه در سالن فردوسی مرکز تحقیقات مخابرات ایران با ارائه مریم طائفه محمودی عضو هیات علمی پژوهشگاه ICT برگزار می شود.

در این کارگاه علاوه بر آشنایی با انواع ناتوانی ها، نقش ICT در ارائه خدمات مناسب به توانخواهان از چهار منظر دسترسی آفرینی (Creating Access)، کارآفرینی (Creating Job)، آرام آفرینی (Creating Tranquility) و مهارت آفرینی (Creating Skill)، به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرد.

همچنین برخی از نمونه های موفق پیاده سازی شده در رابطه با هریک از مناظر چهارگانه در جهان و ایران در قالب فیلم های کوتاهی در این سمینار آموزشی نشان داده می شود.

در ادامه، فعالیت های اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در قالب گروه های مطالعاتی مرتبط با موضوع توانـخواهان مورد بررسی قرار گرفته و فعالیت های در دست اجرا در کشور جهت ارائه گزارش به  ITU ، ارائه خواهند شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

قطع تلگرام جهانی بود/در مشکل پیش آمده هیچ تقصیری نداشتیم
تجربیات فناورانه تهران و بارسلون در مواجهه با کرونا بررسی شد
صندوق پژوهش و فناوری فضایی تاسیس می شود
۲ طرح اختراعی فضایی گواهی اعتبارسنجی علمی دریافت کردند