سمینار «فناوری اطلاعات در خدمت توانخواهان» برگزار می‌شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) به دلیل بسترها، ابزارها و قابلیت هایی که دارد، نقش موثر و تسهیل گری برای ارائه خدمات و بهبود تعامل توانـخواهان با محیط مجازی فراهم می کند.

براین اساس کارگاه آموزشی «ICT در خدمت توانخواهان» روز ۲۵ دی ماه در سالن فردوسی مرکز تحقیقات مخابرات ایران با ارائه مریم طائفه محمودی عضو هیات علمی پژوهشگاه ICT برگزار می شود.

در این کارگاه علاوه بر آشنایی با انواع ناتوانی ها، نقش ICT در ارائه خدمات مناسب به توانخواهان از چهار منظر دسترسی آفرینی (Creating Access)، کارآفرینی (Creating Job)، آرام آفرینی (Creating Tranquility) و مهارت آفرینی (Creating Skill)، به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرد.

همچنین برخی از نمونه های موفق پیاده سازی شده در رابطه با هریک از مناظر چهارگانه در جهان و ایران در قالب فیلم های کوتاهی در این سمینار آموزشی نشان داده می شود.

در ادامه، فعالیت های اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در قالب گروه های مطالعاتی مرتبط با موضوع توانـخواهان مورد بررسی قرار گرفته و فعالیت های در دست اجرا در کشور جهت ارائه گزارش به  ITU ، ارائه خواهند شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

سامانه «راه نوآوری» برای توسعه کسب و کار دیجیتال راه اندازی شد
شکایت لحظه آخری تیک تاک از ترامپ
حمایت از پلتفرم داخلی به کام خارجی/موازی کاری با شورای فضای مجازی
مسابقات آنلاین موبایل در چهل سالگی دفاع مقدس برگزار می شود