سنای آمریکا قانونگذاری برای مقابله باحملات سایبری را بررسی می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چاک شومر، رهبر اکثریت سنای ایالات متحده از تصمیم خود برای شروع تحقیقاتی درباره حملات سایبری اخیر به سازمان‌های دولتی و کسب وکارها خبر داد تا مشخص شود آیا در این زمینه نیازی به قانونگذاری وجود دارد یا خیر.

او در این باره گفت: من از گری پیترز از رئیس کمیته امنیت داخلی و دیگر رؤسای کمیته‌های مربوطه می‌خواهم بررسی گسترده‌ای از دولت را در مورد این حملات آغاز و تعیین کنند چه قوانینی برای مقابله با تهدیدات جرایم سایبری و مبارزه با مجرمان سایبری نیاز است.

همچنین شومر اشاره کرد سیستم مترو شهر نیویورک در اوایل ماه ژوئن قربانی یک حمله هکری شده است.

این درحالی است که چندی قبل حمله باج افزاری به شرکت کلونیال پایپ لاین سبب شد عملیات سوخت رسانی در بخش‌هایی از آمریکا مختل شود. این شرکت در نهایت به هکرها باجی به شکل رمزارز پرداخت کرد.

هفته گذشته شرکت برزیلی JBS که در حوزه فراوری محصولات گوشتی فعالیت می‌کند با حمله باج افزاری به کارخانه‌های خود در آمریکای شمالی و استرالیا روبرو شد. JBS نیز به دلیل اختلال در فعالیت‌هایش باجی معادل ۱۱ میلیون دلار به هکرها پرداخت.

همچنین شومر خواهان افزایش ۵۰۰ میلیون دلاری بودجه «آژانس امنیت سایبری و زیرساخت‌های ایالات متحده آمریکا» شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ضرورت راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک با کشورهای اسلامی
اپ اخبار جعلی واکسیناسیون از اپ استور حذف شد
قرار نیست ارتباط مجازی ما با دنیا قطع شود
آخرین قانون ما درباره استقلال فضای مجازی به ۱۳ سال قبل بر می گردد