سنای آمریکا لایحه اصلاح فروشگاه های اپ را بررسی می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به گفته برخی قانونگذاران این فروشگاه های اپ از جمله اپ استور و گوگل پلی قدرت زیادی بر بازار اعمال می کنند. ریچارد بلومنتال و مارشابلک برن سناتورهای آمریکایی اعلام کرده اند کمیته قضایی سنا قانون بازارهای آزاد اپ (Open App Market) را بررسی می کند که از سوی نمایندگان جمهوریخواه و دموکرات پشتیبانی می شود.

بلومنتال در بیانیه ای اعلام کرد هدف این لایحه آن است که از نابود شدن رقبا توسط اپل و گوگل و همچنین آسیب به مشتریان جلوگیری کند. شکستن قبضه آهنین این پلتفرم ها در بازار چند میلیارد دلاری بازار اپلیکیشن ها مدت ها است که به تاخیر افتاده است.

بلک برن نیز گفت: جلسه استماع ما را یک گام به مسئولیت پذیر کردن شرکت هایی مانند اپل و گوگل نزدیک می کند. این شرکت های فناوری فروشگاه های اپلیکیشن خود را به کاربران تحمیل می کنند.

به گفته قانونگذاران این لایحه اجازه نمی دهد فروشگاه های بزرگ اپ توسعه دهندگان نرم افزار را مجبور کنند از سیستم های پرداخت آنها استفاده کنند و اپ ها را به دلیل ارائه بها یا شرایطی متفاوت از فروشگاه اپ یا سیستم پرداخت دیگری مجازات کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند