سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی از بازی ویدئویی برای پولشویی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسلیت، بازی ویدئویی Fortnite در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳ میلیارد دلار درآمد برای طراحانش به ارمغان آورد و بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان بازی مذکور را اجرا کردند. اما Epic Games شرکت سازنده این بازی تنها مجموعه ای نیست که از بازی یادشده منفعت کسب کرده و جنایتکاران دنیای مجازی از ارز مورد استفاده در بازی یادشده موسوم به V-bucks برای پولشویی نهایت استفاده را کرده اند.

سواستفاده از بازی های ویدئویی برای پولشویی پدیده ای تازه نیست و در سال ۲۰۱۳ نیز گزارشی توسط جان لوپ ریشت محقق امنیتی تهیه شده بود دال بر اینکه بازی های آنلاین روز به روز بیشتر برای پولشویی مورد استفاده قرار می گیرند. اما گسترش این پدیده به نگرانی هایی جدی دامن زده است.

جانیان فضای مجازی با خرید ارز V-buck از فروشگاه های رسمی بازی fortnite آنها را به دیگران در بخش غیررسمی وب می فروشند. تحقیقاتی که توسط موسسه امنیت سایبری Sixgill در این زمینه به عمل آمده حاکیست چینی ها، اعراب، اسپانیایی ها، آمریکایی ها، روس ها و برخی افراد دیگر انگلیسی زبان در این زمینه فعال هستند.

موسسه امنیتی Zerofox در سال ۲۰۱۸ موفق به شناسایی بیش از ۵۳ هزار مورد کلاهبرداری در بازی Fortnite شد که اکثر آنها مرتبط با امور مربوط به پولشویی بوده اند. با توجه به اینکه افراد کم سن و سال نیز بازی یادشده را اجرا می کنند، کلاهبرداری هایی از این دست می تواند امنیت شخصی این افراد را هم تهدید کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

سامانه «راه نوآوری» برای توسعه کسب و کار دیجیتال راه اندازی شد
شکایت لحظه آخری تیک تاک از ترامپ
حمایت از پلتفرم داخلی به کام خارجی/موازی کاری با شورای فضای مجازی
مسابقات آنلاین موبایل در چهل سالگی دفاع مقدس برگزار می شود