سواستفاده هکرها از نقص امنیتی فایروال ضدویروس سوفوس


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زددی نت، شرکت سوفوس خود وجود این مشکل را تأیید کرده و از کاربران خواسته وصله‌ای که برای حل مشکل مذکور عرضه شده را به سرعت بارگذاری و نصب کنند. سوءاستفاده هکرها از فایروال آسیب پذیر سوفوس که ایکس جی انترپرایز نام دارد، مدتی است آغاز شده است.

سوفوس می‌گوید اولین بار در تاریخ ۲۲ آوریل و با دریافت گزارشی از یکی از شرکت‌های مشتری خود از این موضوع مطلع شده و بلافاصله برای تولید وصله نرم افزاری اقدام کرده است.

مهاجمان از همین طریق قادر به نفوذ به رایانه‌ها و وب سایت‌های مختلف و سرقت اطلاعات بوده‌اند، هر چند هنوز گزارش دقیقی در مورد میزان خسارات وارده بدین علت در دست نیست. البته سوفوس مدعی شده هنوز نشانه‌ای وجود ندارد که تأیید کند از اسامی کاربری و کلمات عبور سرقت شده سوءاستفاده شده باشد.

سوفوس یک شرکت امنیتی انگلیسی است که نرم افزارهایی برای تأمین امنیت گوشی‌ها، رایانه‌های شخصی، ایمیل‌ها، شبکه‌های رایانه‌ای، رمزگذاری داده‌ها، سیستم‌های مخابراتی و ارتباطی تأمین می‌کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

رئیس گوگل خواستار برابری نژادی در امریکا شد
هوش مصنوعی جهش آینده کرونا را پیش بینی می‌کند
۷۰ هزار سیم کارت مزاحم پیامکی در ۳ ماه قطع شد
الون ماسک خواهان تجزیه آمازون شد