سکوت در برابر اقدام اینستاگرام را جایز نمی دانم


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع پور در اینستاگرام با انتشار پست و عکسی از سردار شهید قاسم سلیمانی نوشت: تناقض عجیبی بین واقعیت و ادعای صاحبان پلتفرم‌های بین المللی درباره رعایت حقوق کاربران وجود دارد.

وی ادامه داد: آنها از یک سو مدعی پایبندی به قوانین بین المللی درباره آزادی بیان و احترام به حقوق کاربران هستند و از سوی دیگر تحت تأثیر سیاست‌های ایران ستیزی آمریکا و اسرائیل و با سوگیری به سانسور و حذف تصاویر و مطالب کاربران ایرانی و علاقمندان به ایران می‌پردازد.

وزیر ارتباطات ادامه داد: این رفتار نه به لحاظ حقوقی و نه به لحاظ اخلاقی پسندیده نیست؛ نمونه آن در حذف و سانسور تصاویر و مطالب مرتبط با سردار دل‌ها مشهود است؛ فرمانده شهیدی که سایه شوم گروه تروریستی داعش را از سر منطقه خاورمیانه کوتاه کرد و به جوانمردی و اخلاق شهره بود.

وی گفت: من سکوت در برابر این سیاست غیرقانونی و ناعادلانه را جایز نمی دانم؛ به همین دلیل از مدیر کل حقوقی وزارت ارتباطات خواستم نامه‌ای خطاب به مدیران پلتفرم‌های متا و اینستاگرام بنویسد و از آنها بخواهند که به این سانسور گسترده پایان دهند و حقوق تضییع شده کاربران ایرانی و غیر ایرانی دلداده سردار دل‌ها را جبران کنند.

زارع پور گفت: این نامه امروز ارسال شده است. منتظر پاسخ رسمی دریافت‌کنندگان هستیم. متن نامه را می‌توانید در سایت وزارت ارتباطات مطالعه کنید.

به گزارش مهر، این پست وزیر ارتباطات که با عکس سردار سلیمانی منتشر شده بود توسط اینستاگرام حذف شد.

به همین دلیل عیسی زارع پور مجدداً این پست را با عکس دیگری به اشتراک گذاشت.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حمله سایبری به سیستمهای فناوری اطلاعات فولاد کشور دفع شد
دومین پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر «ذوالجناح» انجام شد
تبدیل وضعیت دو پژوهشکده پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی
رضایت ۷۴ درصدی مردم از اپلیکیشن‌های سلامت