سگ رباتیک بعد از زمین خوردن بلند می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، برخاستن از جای خود بعد از افتادن در ظاهر کار ساده ای به نظر می‌رسد. اما مبتنی بر طی شدن فرایند پیچیده ذهنی و فیزیکی است. گروهی از محققان چینی و اسکاتلندی با همکاری یکدیگر روشی را ابداع کرده‌اند که به سگ‌های رباتیک امکان می‌دهد تا بعد از هر نوع افتادن و سقوطی از جای خود برخیزند و به مسیرشان ادامه دهند.

این هوش مصنوعی در صورت برخورد جسم سخت به سگ ربات، هل دادن، کشیدن و قرار دادن مانع در برابر پاهای آن می‌تواند بازگشت تعادل را تضمین کند. سیستم هوش مصنوعی مذکور به گونه‌ای ارتقا یافته تا واکنش سگ‌ها در برابر هر بار سقوط بهتر از قبل شود. برای بهینه سازی این سیستم هوش مصنوعی از الگوریتم هوش مصنوعی میوزیرو کمک گرفته شده است.

محققان می‌گویند در آینده با استفاده از الگوریتم یادشده می‌توان هزاران ماشین هوشمند تولید کرد که انعطاف زیادی داشته و می‌توانند بدون نگرانی از برخورد با موانع یا سقوط در صورت فشار و غیره پرواز کنند یا در دریا و بر روی زمین حرکت کنند. همچنین این الگوریتم هوش مصنوعی فشار محاسباتی رایانه‌ای برای انجام وظایف و فرایندهای مختلف را کاهش می‌دهد و تولید سیستم‌های پیچیده را با دشواری کمتری ممکن می‌کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تمامی خدمات تأمین اجتماعی تا ۶ ماه آینده الکترونیکی می شود
امکان ثبت نام کاربر جدید در وی چت تعلیق شد
کمپین ۶ ماهه چین برای پاکسازی اپ ها
سری موبایل جدید موتورلا با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی عرضه می شود