سیستم اتوماسیون اداری شبکه دولت در دفاتر پستی اجرایی می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، حسین نعمتی مدیرعامل شرکت ملی پست ایران و عطاالله ملکی تبار رئیس مرکز فناوری اطلاعات ریاست جمهوری درباره اجرایی شدن سیستم اتوماسیون اداری شبکه دولت و ارائه خدمت در دفاتر پستی و خدمات ارتباطی توافق کردند.

در این جلسه مدیرعامل پست ایران با اشاره به زیرساخت های فناوری موجود در شبکه پستی کشور و سرمایه گذاری انجام شده در زمینه تامین و توسعه زیرساخت های فناوری برای خدمات رسانی گفت: در زمینه خدماتی که بر بستر فناوری اطلاعات و از درگاه پست ارائه می شود نیز شرکت ملی پست گام های مثبتی برداشته و درحوزه ارائه خدمات الکترونیکی و ارتقای سلامت اداری، مردم می توانند از طریق اینترانت یا شبکه داخلی به بسیاری از خدمات، بدون مراجعه حضوری دسترسی داشته باشند.

وی تاکید کرد: با اجرای دو پروژه «جی نف» و «سیماک» که از جمله پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی است، در راستای سیاست های دولت الکترونیک حرکت کرده و به عنوان سازمان پیشرو در این حوزه عمل کرده ایم.

در این جلسه عطاالله ملکی تبار رئیس مرکز فناوری اطلاعات ریاست جمهوری نیز گفت: پست از نظر ارائه سرویس های الکترونیکی در سطح بسیار خوبی قرار دارد که این سرویس ها نیاز به معرفی بیشتر دارد.

وی در خصوص عملیاتی شدن سیستم اتوماسیون اداری دولت در دفاتر پستی اضافه کرد: با توجه به اعلام آمادگی پست در زمینه زیرساخت های فناوری، از این پس نامه های اداری می تواند به صورت سیستماتیک رهگیری و فرستنده و گیرنده از وضعیت نامه اطلاع یابند.

به گفته رئیس مرکز فناوری اطلاعات ریاست جمهوری، سامانه هایی نظیر EPOST و ایمیل پستی می تواند در دسترسی مردم به خدمات دولت تحول ایجاد کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

شکایت از آمازون در پی ابتلای کارگران به کرونا
استان های نیمه غربی کشور در معرض ریسک بالای آتش سوزی قرار دارند
امکان حضور استارت‌آپ ها در مناقصات بخش فضایی فراهم شد
هواوی تراشه های آمریکایی را جایگزین می کند