شارژ موبایل در ۹ دقیقه ممکن شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، با عرضه موبایل هایی بزرگ تر و وزن بیشتر، باتری دستگاه ها نیز باید بزرگتر شود. پیش بینی می شود این فناوری به شرکت ها کمک کند موبایل هایی کوچک تر با قطر کمتر بسازند.

فناوری مذکور که امکان شارژ سریع دستگاه بدون آسیب به باتری را فراهم می کند در کنگره جهانی موبایل در بارسلونا رونمایی شده است.

این شارژر توسط شرکت چینی اوپو ( بزرگترین تولید کننده موبایل هوشمند در جهان) و با همکاری وان پلاس و ویوو ساخته شده است.

اوپو در حقیقت از فناوری « Super Vooc» رونمایی کرده که با استفاده از ۲۴۰ وات برق شارژ یک باتری ۴۵۰۰ میلی آمپری را ظرف ۹ دقیقه از یک به ۱۰۰ درصد می رساند. سرعت شارژ دستگاه با نسخه ۱۵۰ واتی فناوری ۱۵ دقیقه است.

شارژ سریع و عمر طولانی باتری یکی از نکات مهمی است که در فروش دستگاه های موبایل تاثیر دارد. در همین راستا شرکت های بزرگی مانند اپل و یک شرکت کره ای مشغول تقلید از این نوآوری و توسعه شارژرهای بی سیم هستند.

این دستاورد فناوری به خصوص در طراحی آیفون تاثیرگذار است زیرا به دلیل افزایش اندازه باتری، وزن دستگاه های آیفون طی گذر زمان بیشتر شده است.

از آنجا که برق زیاد سبب می شود باتری ها بیش از اندازه داغ شوند و دستگاه آسیب ببیند، بیشتر موبایل ها از جمله آیفون ۱۰تا ۳۰ وات برق دریافت می کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند