شبکه‌های اجتماعی و ده نکته آموزشی از بزرگترها – بخش اول


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

در رابطه با شبکه‌های اجتماعی ، شاید مادربزرگ شما از زمانی که یک اکانت فیس‌بوک برایش درست کردید، هنوز به آن وارد نشده باشد یا مثلاً پدربزرگ شما شبکه توئیتر را به دلیل لوگو آن با مجموعه‌ای از طرفداران محیط زیست اشتباه بگیرید، اما . . . باید ببینیم واقعاً آن‌ها در این رابطه چه چیزهایی را می‌توانند به ما آموزش دهند؟ اگر نظر من را می‌خواهید . . . باید بگویم نکات بسیاری زیادی برای یاددادن دارند، در ادامه با من باشید . . . =)

 

همه ما به‌خوبی می‌دانیم که شبکه‌های اجتماعی با هدف بازاریابی به معنای فعالیت اجتماعی داشتن است، اما اغلب پس از ورود به این شبکه‌ها به دلیل عجله برای چک کردن خوراک خبری خودمان، هدف اصلی از ورود به این شبکه‌های را – – هدف اصلی ارتباط داشتن با دیگران – – فراموش می‌کنیم. ما همواره به تعامل با دیگران نیاز داریم، برای روح و ذهن و کسب‌وکار خودمان، و مشکل اصلی این است که اغلب در این فعالیت‌ها اجتماعی و آنلاین خودمان باادب بودن، مهربانی و رئوفت را هم فراموش می‌کنیم.

 

این دقیقاً همان نقطه‌ای است که باید پدربزرگ و مادربزرگ‌ها را به یاد آورده و از آن‌ها بیاموزیم . . .

زمانی که ارزش باادب بودن را گوشزد می‌کردند به خاطر دارید؟ به خاطر دارید که چگونه با همسایگان و دوستان خود ارتباط برقرار می‌کردند؟ با کسبه محل، با پیشوای محل و یا حتی باکسانی که به‌واسطه کسب‌وکار خودشان با آن‌ها در ارتباط بودند!!! آن‌ها مثلاً هیچ‌وقت نمی‌گفتند: “هِی، نگاه کن من رو . . . ببین چه موهایی دارم، حال کردی؟؟؟” مطمئناً هیچ توقع خاصی از یک همسایه یا همشهری که تازه باهم آشنا شده بودند هم نداشتند. بلکه تنها ارتباطاتی دوسویه را بر اساس اعتماد و علایق دوطرفه شکل می‌دادند.

 

پس اجازه دهید برخی از این درس‌ها را به‌تفصیل باهم مرور کنیم و شکل امروزی آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی را پیدا کنیم:

۱- یک تأثیر اولیه به‌ جا و مناسب از خودمان ایجاد کنیم

 

شبکه‌های اجتماعی

 

۲- دست دادن و لبخند زدن

۳- بیش از حرف زدن گوش دهیم

۴- کلام ما نشان‌دهنده شخصیت ماست

ادامه دارد . . .

 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

پاسخی بگذارید