شبکه راستی آزمایان با اخبار جعلی واتس اپ مقابله می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، شبکه بین المللی راستی آزمایی مؤسسه پوینتر(IFCN)اعلام کرده چت باتی در اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ راه اندازی می‌کند تا به کاربران کمک کند درباره واژه‌هایی مانند «ماسک» یا «علائم ویروس کرونا» راحت تر جستجو کنند.

این بات طوری طراحی شده تا از پژوهش‌های ترجمه شده بیش از ۸۰ سازمان راستی آزمایی در سراسر جهان اطلاعات را جدا و با کمک اطلاعات به دست آمده صحت مطلب را بررسی کند.

بات مذکور به خصوص از مخزن اطلاعات «حقایق ویروس کرونا» IFCNا استفاده می‌کند. این مخزن با کمک نیروهای راستی آزما از ۷۴ کشور در سراسر جهان فعالیت می‌کند و بیش از ۴ هزار خبر جعلی درباره ویروس کرونا را شناسایی کرده است.

مدیر IFCN در این باره می‌گوید: صدها میلیون کاربر برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده به واتس اپ اتکا می‌کنند. این در حالی است که منتشر کنندگان اخبار جعلی در این پلتفرم افراد را گمراه می‌کنند، اهمیت کار راستی آزمایان بیش از پیش است.

این شبکه علاوه برآنکه به کاربران کمک می‌کند اطلاعات معتبر را بیابند، مخزنی شامل فهرست سازمان‌های راستی آزمایی معتبر را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

این سیستم می‌تواند با توجه به کد موبایل کاربر، کشور محل اقامت او را شناسایی می‌کند و در مرحله بعد سازمان‌های راستی آزمای معتبر و نزدیک وی را معرفی کند.

این چت بات در مرحله اول به زبان انگلیسی عرضه می‌شود اما قرار است به زبان‌های دیگر از جمله هند و اسپانیایی نیز عرضه شود و قابلیت‌های دیگری نیز به آن اضافه خواهد شد.

افزوده شدن چنین باتی به واتس آپ با توجه به محبوبیت پیام رسان معقولانه به نظر می‌رسد. واتس اپ به فیس بوک تعلق دارد و تعداد کاربران آن در ۲۰۲۰ میلادی به ۲ میلیارد نفر رسید.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

برگزاری کنگره ملی مهندسی مکانیک بیوسیستم با حمایت ایرانسل
شبکه ملی اطلاعات پایدار و باکیفیت لازمه توسعه اقتصادی است
وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی به ۱۰ درصد می‌رسد