شرط روسیه برای حضور گوگل در این کشور/ حذف ۶ هزار محتوای ممنوع


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، الکسی پوشکوف، رئیس کمیسیون سیاست اطلاعات و همکاری با رسانه‌های روسیه اعلام کرد گوگل باید ۶ هزار محتوای ثبت شده در پلتفرم یوتیوب را حذف کند و تعدادی از محتوای رسانه‌های رسمی روسیه را از حالت تعلیق خارج کند تا بتواند به طور قانونی در این کشور فعالیت کند.

پیش از این واسیلی پیسکاریف رئیس کمیسیون تحقیقات مداخله خارجی در دومای روسیه اعلام کرد: مقامات گوگل روز جمعه در یک نشست ویدئوکنفرانسی برای ادامه فعالیت در فضای قانونی روسیه اعلام آمادگی کرده‌اند و تمام محتوایی که ناقض قوانین این کشور باشد را در آینده نزدیک حذف خواهند کرد.

پوشکوف در این باره گفت: مقامات گوگل باید چند اقدام برای همخوانی با قوانین سازمان ناظر بر ارتباطات روسیه انجام دهند تا در مسیر درست قرار گیرند. اما اگر آنها واقعاً خواهان فعالیت در فضای قانونی روسیه هستند، نخست باید ۲۳ اقدام برای سانسور رسانه‌های جمعی روسیه را لغو کنند. رفع مسدودی فیلم‌های Rzhev وBelsan گام نخست در این زمینه به شمار می‌رود و ناکافی است.

در درجه دوم گوگل باید ۶ هزار محتوای ممنوع شده از جمله ۴ هزار محتوای افراط‌گرایانه را حذف کند. علاوه بر آن محتواهای مربوط به هرزنگاری کودکان، تجارت مواد مخدر، تشویق به خودکشی و غیره همچنان در این پلتفرم وجود دارند.

به گفته پوشکوف هنوز سازمان ناظر بر ارتباطات انبوهی از اعتراضات علیه گوگل دارد. او تاکید کرد سازمان ناظر تصمیم می‌گیرد فعالیت‌های گوگل تا چه حد با قوانین روسیه هماهنگ است. این سناتور روس اشاره کرد برخی از محتوای حذف نشده در گوگل مربوط به سال ۲۰۱۵ میلادی هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

پرچمدار موتورلا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسیلی!
جزئیات سند راهبردی اتحادیه اروپا برای «اینترنت بهتر کودکان»
جهان در سال ۲۰۲۲ بر مدار کدام فناوری ها می چرخد
گوگل تست هفتگی کرونا را برای حضور در ادارات خود اجباری کرد