شرکت‌های تجاری هدف اول حملات سایبری دولت‌ها شده اند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، هدف از انجام این حملات سرقت اسرار تجاری شرکت‌ها و برنامه‌ریزی برای انجام حملات موفق آینده با بررسی اطلاعات مسروقه قبلی است.

این بررسی که به طور مشترک توسط شرکت اچ پی و دانشگاه سوری در انگلیس انجام شده، نشان می‌دهد حملات سایبری مورد حمایت دولت‌ها از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ رشد چشمگیری داشته و اگر چه در ابتدا تنها یک سوم حملات سایبری دولتی بر علیه شرکت‌های تجاری انجام می‌شد، اما این رقم پیوسته در حال افزایش است. بعد از شرکت‌های تجاری، صنایع دفاعی قابل دسترس در فضای سایبر، مؤسسات رسانه‌ای، دولت‌ها و زیرساخت‌های حیاتی و کلیدی کشورها از جمله دیگر اهداف حملات سایبری دولت‌ها بر علیه یکدیگر هستند.

در ماه‌های اخیر حمله به شرکت‌های دارویی و فناوری با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش اهمیت و جایگاه فناوری در زندگی روزمره انسان‌ها افزایش زیادی داشته است. با توجه به اینکه دولت‌ها از منابع و فرصت کافی برای طرح‌ریزی حملات سایبری برخوردارند، می‌توان انتظار داشت که روند حملات مذکور در آینده باز هم تشدید شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

پرچمدار موتورلا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسیلی!
جزئیات سند راهبردی اتحادیه اروپا برای «اینترنت بهتر کودکان»
جهان در سال ۲۰۲۲ بر مدار کدام فناوری ها می چرخد
گوگل تست هفتگی کرونا را برای حضور در ادارات خود اجباری کرد