شرکت نرم افزاری اطلاعات میلیون‌ها برزیلی را لو داد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، این شرکت که دبلیو اسپات نام دارد، نرم افزاری را عرضه کرده که به صاحبان مشاغل امکان می‌دهد تا شبکه‌های وای فای خود را ایمن کنند و بدون نیاز به کلمه عبور خدمات آنلاینشان را به مشتریان ارائه دهند.

نقص این نرم افزار اولین بار توسط مؤسسه امنیتی سیفتی دیتکتیوز شناسایی شد. پیکربندی اشتباه خدمات این شرکت بر روی سرویس کلود آمازون باعث افشای ده گیگابایت اطلاعات مشتریان آن شده است.

بعد از افشای این موضوع در تاریخ ۷ دسامبر، دبلیو اسپات مشکل یادشده را برطرف کرد. محققان خاطرنشان کرده اند که حدود ۲۲۶۰۰۰ فایل در این نشت اطلاعاتی افشا شده است. از جمله موارد افشاشده می‌توان به اطلاعات شخصی تقریباً ۲.۵ میلیون نفر اشاره کرد که به شبکه‌های Wi-Fi عمومی ارائه شده توسط دبلیو اسپان متصل شده‌اند. از جمله مشتریان مشهور این شرکت می‌توان به پیتزا هات، ارائه دهنده خدمات مالی Sicredi و شرکت مراقبت‌های بهداشتی Unimed اشاره کرد.

این شرکت مدعی شده تنها اطلاعات ۵ درصد از مشتریانش در جریان این نشت به دست هکرها افتاده است و اطلاعات مالی حساسی مانند جزئیات کارت اعتباری افراد محفوظ مانده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آئین‌نامه داخلی کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به تصویب رسید
راه اندازی ۵G در آمریکاشرکت های هواپیمایی بین المللی را ترساند
تعرفه و مدل مهندسی شبکه ملی اطلاعات اصلاح می شود
وان پلاس ۲ تلویزیون هوشمند اندرویدی عرضه می کند