ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، ششمین دوره مسابقات ICT Challenge توسط گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز نوآوری فناوری اطلاعات دانشگاه شریف با تمرکز بر زبان‌های برنامه نویسی Java،.Net ، Python، Node.js ، Go Lang ، PHP روزهای ۲۴ و ۲۵ تیرماه امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود.

ثبت نام در مسابقات آغاز شده و علاقه مندان به حضور تا ۱۵ تیر ۱۴۰۰ مهلت دارند تا با مراجعه به وبسایت رسمی رویداد در مسابقات اقدام کنند.

این مسابقات تحت قوانین خاص و در جهت حل چالش‌های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می‌شود و شرکت کنندگان در آن جهت اشتغال به شرکت‌های فعال این حوزه معرفی خواهند شد.

این رویداد با تمرکز بر زبان‌های برنامه نویسی پرکاربرد و پرطرفدار طراحی شده و کلیه تیم‌ها و استارت‌آپ های فعال در این حوزه می‌توانند بدون هیچ محدودیتی می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند.

ثبت نام در این مسابقات نیز در قالب تیم‌های ۲ تا ۴ نفره و به صورت رایگان انجام خواهد شد.

این مسابقات شامل دو مرحله است و طی دو روز به صورت مجازی برگزار می‌شود که در مرحله اول مهارت حل مسئله تیم‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرد. بدین صورت که شرکت کنندگان در ابتدای مسابقه با ورود به پروفایل کاربری خود در سامانه مسابقات حدود ۸ الی ۱۲ سوال که از چالش‌های واقعی در حوزه برنامه نویسی است و توسط کمیته ارتباط با صنعت رویداد طراحی شده را دریافت خواهند کرد. سپس شرکت کنندگان تا ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز دوم مسابقات فرصت دارند تا چالش‌های مطرح شده را حل کنند.

در مرحله دوم نیز خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی تیم‌ها مورد سنجش قرار خواهد گرفت. در روز دوم مسابقات تیم‌هایی که بیشترین امتیاز را دریافت کردند توسط کمیته داوری رویداد معرفی خواهند شد.

تیم‌های برتر باید طبق برنامه زمان بندی اعلام شده، جهت ارائه در جلسه پرسش و پاسخ آماده شوند. بدین صورت به هر تیم حدود ۱۵ دقیقه وقت داده می‌شود تا با طراحان چالش‌ها به بحث و گفتگو بنشینند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نام ۱۰ دانشگاه برتر در هوش مصنوعی/ کشورهای پیش‌رو در AI کدامند
رگولاتور چین درباره توزیع کنندگان تراشه خودرو تحقیق می کند
توئیتر حساب جعلی نویسنده مشهور را تایید و بعد رد کرد
محصولات آینده نوکیا فاش شد