شمار استارتاپهای اعزامی به جیتکس افزایش می یابد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‎افزار ایران، اتاق بازرگانی تهران سال آینده استارتاپهای بیشتری را به نمایشگاه جیتکس می‎ برد تا این کسب و کارهای نوپا، فرصت جذب سرمایه‎گذار و توسعه کسب و کار پیدا کنند.

هومن حاجی پور معاون کسب وکار اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه نمایشگاه جیتکس محل ظهور و تلاقی فناوری و معرفی خلاقیت ها و تکنولوژی های جدید حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است، افزود: در دهه های اخیر تغییرات اساسی در حوزه کسب و کار و همچنین علم و صنعت ایجاد شده و عملا خلاقیت و نوآوری جایگزین تولید انبوه و مهندسی گرایی شده است؛ در واقع با تغییر پارادایم‎ها بسیاری از مقررات و رفتارها در حوزه کسب و کار تغییر کرده و قوانین جدیدی جایگزین آن شده است.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون در دنیای کسب و کار، مهم‎ترین نقش را نوآوری و خلاقیت ایجاد می کند، تصریح کرد: در حال حاضر شرکت‎های بزرگ صاحب تکنولوژی و برند در دنیا در کنار خود، استارتا‎پها را دارند و در ایران نیز بسیاری از شرکت‎های بزرگ، متوجه حمایت از استارتاپ‎ها شده‎اند.

حاجی پور با اشاره به موضوع حمایت از کسب و کارهای نوپای ایرانی برای حضور در بازارهای بین المللی که با همکاری دولت و اتاق بازرگانی در جریان است، گفت: در نمایشگاه امسال جیتکس بخشی به عنوان سالن startup movement برای شرکت های حاضر در نمایشگاه ایجاد شد تا به صورت مستقیم با جوانان خلاق و صاحب ایده از ۴۰ کشور جهان آشنا شوند و در کمترین زمان به طرح ها و ایده های جدید این افراد دست پیدا کنند.

سرپرست هیات اعزامی به جیتکس ۲۰۱۷ با اشاره به برنامه حمایتی اتاق بازرگانی از استارتاپها گفت: درراستای حمایت از استارتاپ‎ها، طی یک فراخوان و پایش از میان ۷۰ استارتاپ، ۱۲ استارتاپ را برای برای حضور در این دوره از برگزاری نمایشگاه جیتکس، انتخاب کردیم.

وی با تاکید براینکه استارتاپها و کسب و کارهای نوپا ‎از مرحله ایده تا تجاری‎سازی مورد حمایت قرار می گیرند، گفت: سرمایه گذاران زیادی در اتاق بازرگانی روی استارتاپهای حوزه سلامت، گردشگری، فناوری اطلاعات و ارتباطات سرمایه گذاری کرده‎اند و در برنامه داریم که استارتاپ‎های فعال در این حوزه ها را شناسایی کرده و به سرمایه گذاران اتاق بازرگانی معرفی کنیم.

معاون اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد: شمار استارتاپهای اعزامی به نمایشگاه جیتکس در سال آینده افزایش می یابد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

لزوم تسریع تحولات دیجیتالی در زمانهای چالش برانگیز
دانش‌بنیان‌ها سامانه‌ای برای مدیریت محتوای سایت طراحی کردند
هزینه پیامک بانک‌های دولتی امسال ۱۵ هزار تومان است
گوگل احراز هویت دوعاملی را فعال می کند