شناخت متون نامناسب در عکس ها و ویدئوها با هوش مصنوعی فیس بوک


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، از همین رو فیس بوک برنامه هوش مصنوعی تازه ای ابداع کرده که روزتا نام دارد و قادر به شناسایی و قرائت متون موجود در عکس ها و ویدئوهاست و سپس می تواند این متون را به نوشته های قابل درک برای رایانه تبدیل کند.

امروزه انتشار عکس های حاوی متون مختلف در شبکه های اجتماعی رونق گرفته ولی برخی از این مطالب ماهیت نژادپرستانه، خصمانه و نفرت پراکنه دارند و لذا باید حذف شوند.

تولید برنامه هوش مصنوعی برای استخراج متن از عکس و ویدئو پدیده جدیدی نیست، اما فیس بوک با توجه به گستره زیاد محتوای تولید شده در این شبکه اجتماعی، روزتا را به گونه ای طراحی کرده که بتواند با سرعت و دقت بالایی متون تند و نامناسب را شناسایی کند.

فیس بوک روزتا را به تازگی فعال کرده و با استفاده از آن هر روز متونی را از یک میلیارد عکس و ویدئو استخراج می کند. از این برنامه هوش مصنوعی علاوه بر فیس بوک در اینستاگرام هم استفاده می شود. هنوز مشخص نیست فیس بوک قصد دارد از این داده ها چه استفاده ای به عمل آورد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

۲ طرح اختراعی فضایی گواهی اعتبارسنجی علمی دریافت کردند
چند دادستان آمریکایی خواهان تجزیه بخش تبلیغاتی گوگل شدند
رئیس گوگل خواستار برابری نژادی در امریکا شد
هوش مصنوعی جهش آینده کرونا را پیش بینی می‌کند