شناسایی بدافزار خطرناک اندرویدی که گوشی را منفجر می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اکستریم تک، این بدافزار که توسط کارشناسان موسسه امنیتی کاسپراسکای شناسایی شده Loapi نام دارد و برای سرقت تمامی اطلاعات موجود در گوشی اعم از داده های مربوط به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین تا دیگر داده های ذخیره شده در تلفن همراه طراحی شده است.

محققان می گویند بدافزار یادشده تابدان حد فعالیت کرده و باعث اشغال ظرفیت پردازنده و رم گوشی می شود که در نهایت موجب داغ شدن بیش از حد باتری و انفجار آن می شود.

بدافزار Loapi از هیچ آسیب پذیری امنیتی برای دسترسی به گوشی کاربران استفاده نمی کند و در زمانی که کاربران به سایت های آلوده و غیرمطمئن مراجعه کنند، ممکن است از آنها درخواست شود تا برنامه ای با محتوای مستهجن را بر روی گوشی خود نصب کنند.

اگر کاربران چنین اشتباهی انجام دهند، در حین نصب برنامه از آنها خواسته می شود تا تنظیمات امنیتی گوشی خود را نیز تغییر دهند که با این کار بدافزار Loapi دسترسی مورد نظر را به اطلاعات ذخیره شده در گوشی پیدا کرده و سرقت داده ها را آغاز می کند.

بعد از نصب Loapi این بدافزار نسبت به ارسال انبوهی از پیام های ناخواسته برای دیگر کاربران اقدام می کند، آگهی های تبلیغاتی متعددی را بر روی گوشی به نمایش درمی آورد و از گوشی فرد برای اجرای حملات بوت نت استفاده می کند. سرقت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال نیز توسط Loapi صورت می گیرد.

فشاری که این بدافزار برای انجام این حجم از فعالیت به پردازنده گوشی وارد می کند، در مواردی به داغ شدن بیش از حد باتری و انفجار آن نیز منجر شده و لذا کاربران باید به طور جدی از نصب برنامه های مشکوک و تایید نشده خودداری کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک ۱.۵ میلیون ویدئو از حمله تروریستی نیوزیلند را پاک کرد
عرضه ایرپادهای جدید اپل با قاب شارژ بی سیم و باتری قوی‌تر
تراشه‌ای که بلندگوهای هوشمند را هوشمندتر می‌کند
آماده باش شبکه ارتباطی کشور برای نوروز/ رومینگ دیتا سراسری شد