شناسایی دقیق خواب آلودگی با هوش مصنوعی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تک اکسپلور، فناوری یادشده با بررسی دقیق چشم انسان خواب آلوده بودن یا نبودن فرد را تشخیص می دهد تا از وقوع برخی مشکلات و خطرات جلوگیری شود.

به عنوان مثال این فناوری به افراد خواب آلوده در حال رانندگی هشدار می دهد یا مانع از تداوم کار اشخاصی می شود که از دستگاه های حساسی استفاده می کنند.

خواب آلودگی معمولا فرایند تصمیم گیری افراد را به میزان زیادی مختل می کند و از توجه و قدرت حافظه اشخاص می کاهد. از همین رو پی بردن سریع به خواب آلودگی می تواند از وقوع بسیاری از سوانح و تصادف های رانندگی و حوادث شغلی جلوگیری کند.

یکی از قطعی ترین روش ها برای پی بردن به میزان خواب آلودگی افراد بررسی شرایط چشم و نحوه نگاه کردن افراد است. تا به حال برای این کار روش های رایانه ای مختلفی ابداع شده، اما در روش جدید، بررسی آنی حالت چشم با شناسایی سریع موقعیت آن بدون نیاز به دخالت اپراتور انسانی ممکن است.

نکته مهم دیگر دقت بالای الگوریتم هوشمند ابداع شده است. به گفته محققان چینی، خطای این روش در زمینه شناسایی خواب آلودگی  چشم چپ تنها ۰.۶۶ درصد و در زمینه شناسایی خواب آلودگی چشم راست تنها ۰.۷۱ درصد است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

طرح دولت انگلیس برای صیانت از کاربران بازار دیجیتال
کارکنان یک شرکت تولیدکننده بازی در آمریکا تظاهرات می کنند
ایلان ماسک به اپل حمله کرد
میراث دولت دوازدهم برای وزیر بعدی ارتباطات چیست