شنیدن موسیقی و کنترل آب و هوا مهم ترین کاربرد بلندگوهای هوشمند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ونچربیت، بررسی انجام شده توسط موسسه دش بات در این زمینه از طریق ارسال پرسشنامه برای ۱۰۱۹ خانوار آمریکایی مالک الکسا و گوگل هوم نشان می دهد این دستگاه ها عامل تغییراتی در رفتار خانواده ها بوده اند، مهم ترین علت استفاده از این دستگاه ها گوش کردن به موسیقی و کنترل وضعیت آب و هوا بوده است، علاقه به خرید کالا و خدمات از طریق این دستگاه ها هنوز در سطح بالایی نیست و در مجموع خریداران این دستگاه ها از آنها راضی هستند و خرید آنها را به دیگران توصیه می کنند.

نزدیک به ۷۵ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند حداقل یک بار در روز از این دستگاه ها استفاده می کنند و ۵۷ درصد هم گفته اند استفاده شان از دستگاه مذکور به چند بار در روز می رسد. تقریبا ۶۴ درصد از مردان و ۵۳ درصد از زنان چند بار در روز از دستگاه یادشده استفاده می کنند.

بیش از ۶۵ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که استفاده از این دستگاه ها رفتارهای روزانه آنها را تغییر داده و ۲۵ درصد آنها این تغییرات را زیاد و ۴۰.۵ درصد تغییرات مذکور را کم دانسته اند. تنها ۱۹ درصد گفته اند که الکسا و گوگل هوم تاثیری بر رفتار آنها نداشته است. در این میان تغییرات رفتاری مردان بیش از زنان بوده است. البته می توان تصور کرد در آینده استفاده از دستگاه یادشده افزایش یافته و لذا صدور فرامین صوتی برای پیشبرد امور مختلف به یک هنجار عادی مبدل شود.

بیش از ۷۵ درصد کاربران از الکسا و گوگل هوم برای پخش موسیقی استفاده می کنند و حدود ۶۶ درصد آن را برای کنترل وضع آب و هوا به کار می برند. دریافت اطلاعات مختلف، استفاده به عنوان ابزار تنظیم ساعت، دریافت اخبار، دریافت لطیفه، خرید، کسب اطلاع از نتایج رقابت های ورزشی، انجام بازی و غیره نیز در رتبه های بعدی قرار دارد.

درمجموع ۴۳ درصد از پاسخ دهندگان از این وسیله برای خرید استفاده کرده اند که ۵۸ درصد از آنها مرد و ۳۲ درصد زن هستند. بیشترین میزان خرید مربوط به آمازون و گوگل با مجموع ۸۳ درصد است و سفارش غذا با ۵۳ درصد در رتبه دوم است. خرید کالا از دیگر شرکت ها، کرایه کردن تاکسی و خودرو و خرید از طریق اپلیکیشن نیز در رتبه های بعدی است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشخصات کامل دو موبایل جدید «تی سی ال» فاش شد
شرکت‌های تجاری هدف اول حملات سایبری دولت‌ها شده اند
متوسط زمان ترخیص و ورود تجهیزات ICT به کشور کاهش یافت
شماره‌های ویژه تاریخ تولد سیم کارت هوشمند شاتل موبایل عرضه شد