شهادت مدیران ارشد اپل در جریان نبرد دولت امریکا و گوگل


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، علت برنامه‌ریزی برای محاکمه مدیران گوگل تخطی آنها از قوانین ضد انحصار آمریکا در زمان اداره موتور جستجوی گوگل عنوان شده است.

وزارت دادگستری آمریکا در شکایت خود گوگل را متهم کرده که سالانه میلیاردها دلار در قالب قراردادهای انحصاری با اپل، سامسونگ و سایرین به این شرکت‌ها پرداخت می‌کند تا آنها موتور جستجوی گوگل را به عنوان پیش فرض تولیدات خود اعم از گوشی و تبلت و غیره خود در نظر بگیرند.

در یک جلسه پیش از محاکمه، استیون سان شاین که از سوی اپل صحبت می‌کرد، گفت: دولت آمریکا خواستار شهادت برخی از مدیران ارشد اپل در دادگاه برای کسب اطلاعات بیشتر در همین زمینه است. وی افزوده برای او روشن نیست که وزارت دادگستری دقیقاً از اپل چه می‌خواهد.

وزارت دادگستری ایالات متحده در اکتبر ۲۰۲۰ از گوگل شکایت کرد و این شرکت یک تریلیون دلاری را متهم کرد که به طور غیرقانونی از تسلط خود بر بازار جستجوی اینترنتی برای سرکوب رقبا استفاده کرده است. تاریخ محاکمه گوگل برای ۱۲ سپتامبر سال ۲۰۲۳ تعیین شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند