شورشیان به کنگره آمریکا رد پای خود را از فضای مجازی پاک می کنند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، حدود ۴۹ نفر از افرادی که متهم هستند در حمله به ساختمان کنگره آمریکا در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی حضور داشته‌اند، سعی کرده‌اند عکس‌ها، ویدئوها و متن‌ها را از موبایل‌ها و حساب‌های شبکه اجتماعی شان حذف کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس پس از بررسی اسناد مربوط به دادگاه این گزارش را منتشر کرده است. به گفته مقامات شرکت کنندگان در این شورش تصاویر و ویدئوهای متعددی را منتشر کردند و بعداً متوجه شدند ممکن است محتوای منتشر شده به عنوان مدرکی علیه شأن استفاده شود.

در گزارش این خبرگزاری به چند مورد اشاره شده که پست‌های حساب کاربری متهمان به شرکت در شورش با اظهارات آنها به پلیس درباره شورش تناقض داشته است.

در ششم ژانویه ۲۰۲۱ میلادی صدها نفر از طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به ساختمان کنگره هجوم بردند تا اعتراض خود به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور نشان دهد. در همین راستا بیش از ۵۰۰ نفر در ارتباط با شورش دستگیر شدند.

پس از حمله، سناتور مارک وارنر از اپراتورهای موبایل و پلتفرم‌های شبکه اجتماعی خواست تا محتوا و اطلاعات مربوط به این حمله را حفظ کنند.

این در حالی است که روز گذشته نشریه واشنگتن پست فاش کرد وزارت دادگستری آمریکا فرایند دستگیری افرادی را آغاز کرده که با حمله به خبرنگاران و افرادی که وقایع شورش را ثبت می‌کردند، به تجهیزات آنها آسیب رساندند. این افراد به جرم اقدام به خشونت و تخریب اموال کنگره متهم می‌شوند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند
بررسی علل ناکامی آمریکا در مقابله با فناوری‌های چینی