شکایت اپل از شرکت تراشه ساز به علت سرقت اسرار تجاری


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، اپل مدعی شده این شرکت که ریووس نام دارد طی یک برنامه‌ریزی هماهنگ شده برای شکار کارکنان بخش طراحی تراشه اپل اقدام کرده است.

اپل مدعی است حداقل دو کارمند سابق این شرکت که به ریووس پیوسته‌اند، چندین گیگابایت داده‌های محرمانه را با خود به محل کار تازه شأن برده‌اند. از میان اطلاعاتی که گفته می‌شود این افراد به سرقت برده‌اند، می‌توان به فایل‌هایی اشاره کرد که جزئیات طرح‌های تراشه‌های عرضه نشده را نشان می‌دهند.

اپل افزوده ریووس به برخی از کارمندان آن دستور داده قبل از اینکه با این شرکت ارتباط بیشتری برقرار کنند برنامه‌هایی را برای برقراری ارتباطات رمزگذاری‌شده (مانند برنامه سیگنال) بارگذاری و نصب کنند.

این پرونده، احتمالاً توجه قابل توجهی را به خود جلب خواهد کرد.

پیش از این دعوای قضائی وایمو علیه اوبر به دلیل سرقت اطلاعات محرمانه در مورد فناوری خودران آن در سال ۲۰۱۷ بسیار جنجالی شد و پس از سال‌ها درگیری، این پرونده با جلب رضایت وایمو به پایان رسید.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بکارگیری تجربیات ارتش در بومی‌سازی تجهیزات نرم‌افزاری وسخت‌افزاری
تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار