شکایت جدید ایالت های آمریکا از گوگل ثبت شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دادستان کل ۳۷ ایالت و منطقه آمریکا از گوگل شکایت و این شرکت را متهم کرده‌اند شرکت‌های رقیبش را می خرد و در قراردادهایش شرایط محدود کننده‌ای را اعمال می‌کند تا بتواند انحصار خود بر اپ استور موبایل‌های اندروید را حفظ کند.

ریشه این اتهامات علیه پلی استور گوگل مربوط به تحقیقاتی است که ایالت‌ها در سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی آغاز کردند. در نتیجه این تحقیقات تاکنون ۳ شکایت مختلف از گوگل ثبت شده است. در پرونده‌های مذکور اشاره شده این شرکت باید شیوه درآمدزایی چند میلیارد دلاری خود در کسب و کارهای مختلف (از جمله تبلیغات، خرید در اپ و گجت های هوشمند خانگی) را تغییر دهد.

از سوی دیگر گوگل اعلام کرد این شکایت مربوط به ارتقا چند توسعه دهنده اپ بزرگ است که خواهان امتیازات ترجیحی هستند و ربطی به کمک به کسب وکارهای کوچک یا مشتریان ندارد. این شرکت ادعا می‌کند پلی استور برخلاف اپ استور اپل از رقابت در پلتفرم خود پشتیبانی می‌کند.

ایالت‌های یوتا، نیویورک، کارولینای شمالی و تنسی ادعا می‌کنند گوگل با استفاده از تاکتیک‌های غیرقانونی به سودآوری انبوهی دست یافته تا قدرت انحصاری خود در فروش اپ های اندروید و خرید کالا در اپ را حفظ کند.

در آمریکا ۹۰ درصد دانلود اپ های اندروید به گوگل پلی تعلق دارد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

قطع فیبردریایی بین الملل و ایجاد اختلال در اینترنت
ستاد ملی توسعه هوش مصنوعی راه‌اندازی می‌شود
سیاست جدید توئیتر دردسر ساز شد
بازار رایانه های شخصی در چین رشد و در آمریکا سقوط کرد