شکایت کارکنان سابق گوگل به علت عدم نقض تعهدات و اخراج


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شعار کاری مشهور گوگل «شرور نباش» است که کارکنان اخراجی گوگل در شکایت خود مدعی شده‌اند، این شرکت در عمل توجهی به شعار مذکور ندارد و به آن احترام نمی‌گذارد.

بر اساس شکایتی که توسط کارکنان یادشده تقدیم دادگاهی در کالیفرنیا شده، ربکا ریورز، سوفی و مالدمن و پل دوک مدعی شده‌اند آنها دو سال قبل بدان علت اخراج شدند که به تعهد کاری خود در مورد اعلام نقض شعار “شرور نباش” گوگل عمل کرده بودند.

گوگل تا به حال واکنشی به ادعاهای این افراد نشان نداده است. این شرکت قبلاً گفته بود که کارمندان اخراجی سیاست‌های امنیت داده‌ها را در گوگل نقض کرده‌اند.

این سه مهندس نرم‌افزار سابق گوگل نگرانی‌هایی را در انجمن‌های داخل این شرکت در مورد فروش احتمالی خدمات فناوری ابری گوگل به مقامات اداره مهاجرت ایالات متحده مطرح کرده بودند. این اداره در آن زمان از روش‌های بازداشتی استفاده می‌کرد که توسط فعالان حقوق بشر غیرانسانی تلقی می‌شد، از جمله این روش‌ها می‌توان به جدا کردن کودکان مهاجر از خانواده‌هایشان اشاره کرد.

از نظر این سه نفر، اقدام اداره مهاجرت آمریکا بر اساس سیاست‌های گوگل، مصداق عملکرد شریرانه است. زیرا این شرکت در سیاست گذاری خود تصریح کرده: شرافتمندانه رفتار کنید و با یکدیگر محترمانه رفتار کنید و بالاترین استانداردهای ممکن برای رفتار تجاری اخلاقی را رعایت کنید. گوگل از سال ۲۰۰۴ شعار شرور نباش را سرلوحه رفتار خود قرار داده و مدعی است آن را ارزش کلیدی خود تلقی می‌کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مزایای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین برای حوزه ICT
غرامت ۴ میلیون دلاری برای شرکتی که نظرات کاربران را سانسور می کرد
اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات