شکوفایی و پیشرفت با تلاش محققان و پژوهشگران حاصل می‌شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی با انتشار پیامی، هفته پژوهش را به دانش پژوهان و فرهیختگان عرصه دانش تبریک گفت و از کوشش همه پژوهشگران و محققان کشور به ویژه فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکر و قدردانی کرد.

در متن این پیام آمده است: «شکوفایی و پیشرفت حاصل نمی شود مگر با تلاش محققان و پژوهشگران؛ مجموع این تلاش ها که به عمل می آید، دستاوردی می شود که به استقلال جوامع ختم می شود و آن جا که استقلال است، آرامش خیال است و دست بالاتر.

ما نیز از این قانون مستثنا نیستیم. تولید و خودکفایی از ریشه پژوهش جان می گیرد و تنگنای تحریم، ما را بیشتر بر این نکته واقف می کند که راهی جز ایستادن بر پای همت خویش نداریم. این نمی شود مگر به دست توانمند نخبگان و دانشمندان وطن که به حمدالله با صلابت و پرشکوه در جریان است، نباید فراموش کرد که در پژوهش نیز باید خرد جمعی و آرا جمیع محققان در مراکز علمی و پژوهشی کشور را مدنظر قرار دهیم و یکدیگر را در جستجو و حاصل جستجوی خود شریک کنیم.

اما آن‎چه در نهایت مهم است تجاری سازی علم و تولید ثروت از یافته های پژوهشی است. کاربردپذیری پژوهش و رفع نیاز جامعه است که از طریق ارتباط با مراکز تولیدی صنعت و خدمات، میسر می شود و از اقدامات موثر نهادهای وابسته به پژوهش و فناوری، از جمله وزارت ارتباطات به شمار می رود.

ایجاد امکانات و راهکارهایی برای تبدیل ایده و یا فناوری های نوین به محصولات دانش بنیان و بومی از تکالیف پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات است که امید می رود با مدیریت پژوهش فضا را برای مشارکت و هم افزایی سایر پژوهشگران ایرانی را فراهم آورد.

امید است که مدیران و برنامه ریزان نیز برنامه خود را بر پایه مستندات علمی و پژوهشی پیش برند و تصمیمات خود را شفاف با مردم بیان کنند و نظرات آنها را به کار گیرند.»


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نخست وزیر انگلیس «جف بزوس» را درباره مالیات به چالش می کشد
امکان گفتگوی مستقیم صوتی با وزیر ارتباطات فراهم شد
نتایج تحقیق کمیسیون فدرال تجارت از ادغام شرکت های فناوری
چالش های «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» در بخش ICT