شیر لندنی کلمه می خورد و شعر می سراید!


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، شیر پنجم توسط طراحی به نام اس دولین تولید شده که قبلا هم مجسمه هایی برای استفاده در اپرا و تئاترهای مختلف تولید کرده بود.

مجسمه شیر مذکور به گونه ای طراحی شده که عابران علاقمند می توانند با استفاده از یک اپلیکیشن تلفن همراه به نام «به شیرها غذا دهید»، کلمه ای را به عنوان غذا در اختیار آن قرار دهند و سپس این شیر با استفاده از برنامه هوش مصنوعی که در اختیار دارد، ابتدا در برابر حضار غرش می کند و سپس با استفاده از نمایشگری که در دهانش قرار دارد یک شعر که توسط برنامه مذکور انتخاب شده، نمایش می دهد.

با فرا رسیدن شب کلمات مختلف هر شعر بر روی بدن شیر تابانده می شوند و سپس به حرکت درمی آیند و در نهایت به ستون بلند موجود در این میدان موسوم به ستون نلسون منتقل می شوند.

امور فنی تولید این شیر توسط متخصصی به نام راس گودوین انجام شده و هوش مصنوعی آن اطلاعات بخش اعظم اشعار انگلیسی سروده شده در قرن نوزدهم که بالغ بر ۲۵ میلیون کلمه است را در اختیار دارد.

اگر چه این ایده برای برخی عابران پیاده ای که از میدان ترافالگار لندن عبور می کنند، جذاب و چشمگیر است، اما کم نیستند افرادی که با بی تفاوتی از کنار این شیر عبور می کنند و چه بسا شیرهای برنزی ۱۵۰ سال قبل برای آنها جذاب تر هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کرونا درآمد و سود چه شرکتهای فناوری را کم کرد
اینترنت برای ۱۴۳۹ سامانه دانشگاهی رایگان شد
«اچ تی سی» موبایل ۵G رونمایی می کند
توسعه وتکمیل دولت الکترونیک وفضای مجازی برای مردم حائز اهمیت است