ضرورت به‌کارگیری تفکر پژوهش محور در پروژه‌های فناوری اطلاعات


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدرضا فرنقی زاد با تاکید بر ضرورت توجه به تفکر پژوهش محور در تصمیمات مدیریتی، گفت: باید تفکر پژوهش محوری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را مدنظر قرار دهیم.

وی با اشاره به سیستم تفکری مدیران اجرایی، افزود: به نظر می رسد اجرای پروژه های پژوهش محور  باید در تصمیمات مدیریتی بیشتر تقویت شود. همانطور که در اغلب بازارهای جهانی نیز مساله تحقیق و توسعه حرف نخست را در تصمیم گیری مدیران در اختیار دارد.

فرنقی زاد بر لزوم بررسی های تحقیقاتی قبل از آغاز یک پروژه تاکید کرد و گفت: حتی تولیدات داخلی که بدون بستر پژوهشی مناسب اجرایی شده اند نیز نتیجه موفقیت آمیزی نداشته اند.

وی با اشاره به جایگاه نهادها و سازمان های پژوهشی در کشور، اضافه کرد: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با ماهیت فعالیت خود ضمن تحقیق و پژوهش در حوزه های مختلف، با ایجاد پژوهشکده سیاست پژوهی، اهمیت لزوم بستر پژوهشی در حوزه سیاست گذاری را یک اولویت قرار داده است.

فرنقی زاد بر لزوم تقویت انگیزه پژوهشگران حوزه ICT تاکید کرد و گفت: نیازمند افزایش انگیزه ، قدرت تفکر و خلاقیت پژوهشگران در عرصه پژوهشی و ارائه ایده در جهت کاربردی شدن آن هستیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند