ضرورت مشارکت بخش خصوصی در توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر،  سیروس موثقی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجمع عمومی تملک دارایی های سرمایه ای سازمان فناوری اطلاعات، به استفاده از ظرفیت های توسعه ای این سازمان و مشارکت بخش غیردولتی در توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد.

وی افزود: با اجرای فرآیندهای ایجادی و ابزارهای در اختیار سازمان فناوری اطلاعات، کسب و کارهای نوپا می توانند در تمام خدمات مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات، فعال تر شده و با صرف هزینه های کمتر، خدمات موثر و بهینه تری را به مردم ارائه کنند.

در این جلسه، امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و معاون وزیر ارتباطات نیز گزارشی از عملکرد و وضعیت این سازمان در محورهای چهارگانه وظایف آن، ارائه کرد.

وی به محور «دولت هوشمند» با تاکید بر الکترونیکی شدن سازمان ها، تبادل ملی اطلاعات و طرح های کلان ملی اشاره کرد و در این گزارش آخرین وضعیت «امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات» با رویکرد خدمات پیشگیرانه و خدمات واکنشی، «کسب و کارهای نوپا» با رویکرد آیین نامه های مربوطه برای کسب و کارهای نوپا، صندوق پژوهش و نوآوری و سامانه ایران نوآفرین و «شبکه ملی اطلاعات» را با رویکرد «ابر ایران» و با استفاده از ظرفیت مرکز داده و نظام پایش شاخص های فناوری اطلاعات تشریح کرد.

مجمع عمومی طرح های تملک دارایی سرمایه ای سازمان فناوری اطلاعات با حضور نمایندگان وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه بودجه کشور و به ریاست سیروس موثقی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز برگزار شد.

در این جلسه پس از استماع گزارش حسابرسی توسط نماینده سازمان حسابرسی، صورت های مالی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای منتهی به اسفندماه سال ۹۷ سازمان فناوری اطلاعات مورد تصویب قرار گرفت.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد
کمبود تراشه ۲۰۲۳ میلادی برطرف می شود