طراحی ابزار ضد مزاحمت در متاورس


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، متا مالک فیس بوک دیروز اعلام کرد در حال راه اندازی ابزاری برای افرادی است که از پلتفرم‌های واقعیت مجازی استفاده کرده و در عین حال نگران حفظ امنیت و حریم شخصی خود هستند.

با توجه به اینکه نگرانی‌ها در مورد ایمنی کاربران و میزان آزار و اذیت جنسی در متاورس افزایش یافته، عرضه ابزاری برای مقابله با این مزاحمت‌ها کاربران را به استفاده از متاورس تشویق خواهد کرد.

ابزار جدید که «مرز شخصی» نام دارد، باعث می‌شود کاربران وقتی از طریق هدست‌های واقعیت مجازی به برنامه‌های فراگیری مانند Horizon Worlds و Horizon Venues دسترسی پیدا می‌کنند، احساس کنند که بین آواتار مجازی خود و دیگران تقریباً چهار فوت (معادل ۱.۲ متر) فاصله وجود دارد.

متا در یک پست وبلاگی افزوده که این تنظیمات پیش فرض جدید، جلوگیری از تعاملات ناخواسته و مزاحمت را آسان‌تر می‌کند. این تغییر پس از آن ایجاد شده که کاربران پلتفرم‌های VR از جمله Horizon Worlds هشدارهایی را در مورد لمس مجازی سایر کاربران و سایر رفتارهای توهین‌آمیز ثبت کرده و نسبت به این مزاحمت‌ها اعتراض کرده‌اند.

متا سرمایه گذاری سنگینی برای توسعه و افزایش اقبال به متا انجام داده و قصد دارد عموم کاربران را به تفریح، کار و معاشرت در فضای یادشده ترغیب کند.

Horizon Worlds یک پلتفرم شبکه اجتماعی مبتنی بر واقعیت مجازی و Horizon Venues ابزاری برای برگزاری رویدادهای مجازی در فضای متاورس است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند