طراحی اپلیکیشن دانش افزایی آمادگی و مقابله در برابر حوادث و بلایا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، این اپلیکیشن  توسط دکتر سید حبیب اله کواری عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و تیم تحت سرپرستی وی، طراحی و تولید شده است.

کواری درباره این اپلیکیشن گفت: با توجه به موقعیت ایران بر روی یکی از دو کمربند زلزله خیز جهان و وجود گسل های فراوان، وقوع بلایای طبیعی از جمله زلزله در فلات ایران امری طبیعی است و ایران را جزو ۱۰ کشور بلاخیز و شش کشور زلزله‌خیز دنیا قرار داده است. 

وی افزود: این درحالی است که با توجه به تحریم های ایران از سوی کشورهای غربی به ویژه امریکا، امکان دانلود و نصب اپ های بحران، از جمله اپ آژانس FEMA و Cross Hazard App که برای همه رایگان و به سادگی قابل دسترس است، برای ایرانیان وجود ندارد و در نهایت، در قالب یک اپ و به زبان فارسی نیست.

عضو هیئت علمی گروه مدیریت توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی افزود: این اپلیکیشن، در قالب طرح تحقیقاتی مصوب، با حمایت های مالی و تائید معاونت تحقیقات و فناوری این دانشگاه، طراحی و تولید شد.

وی اظهار داشت: با این نرم افزار،  امکان ارائه محتواهای آموزشی کاربردی در حوزه زلزله و سیل و مباحث مرتبط ، امکان جستجو در بین محتوای آموزشی، امکان مدیریت اطلاعات تیم پشتیبانی، امکان به روز رسانی خودکار سامانه، وجود دارد.

کواری افزود: همچنین، این اپلیکیشن «شخصی سازی نمای ظاهری سامانه از جمع اندازه نوشته ها و رنگ های مورد استفاده، مدیریت یادآورها، اتصال به وب سایت های خبری داخلی و خارجی، اتصال به سیستم های هواشناسی و راه ها و مدیریت داده های دریافتی و مدیریت نیازمندی های غیر کارکردی» را امکانپذیر کرده است.

وی در تشریح دیگر امکانات این نرم افزار اظهار داشت: مطالب آموزش های کمک های اولیه شامل سر فصل های «اصول کمک های اولیه،  ارزیابی مصدوم، CPR، خفگی و خونریزی، سوختگی، شکستگی، پانسمان» و آموزش های آمادگی قبل از زلزله نیز شامل سر فصل های آموزشی «آمادگی در برابر زلزله و مقاوم سازی» از طریق این نرم افزار قابل استفاده است.

این محقق افزود: این اپلیکیشن، علاوه بر امکانات ذکر شده، دسترسی به سایت های خبری جهت دریافت آخرین اخبار امدادرسانی و همچنین، سایت های امدادی مانند سایت سازمان مدیریت بحران، اورژانس کشور، آتش نشانی، امداد و نجات جمعیت هلال احمر، مرکز زلزله نگاری کشور، هواشناسی و … را امکانپذیر کرده است.

به گفته وی، مهندسان و کارشناسان حوزه IT دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، صحت و درستی عملکرد این نرم افزار را از نظر فنی، و محتوای علمی و آموزشی آن نیز از سوی متخصصان گروه آموزشی و مرکز تحقیقات  سلامت در حوادث بلایا آن دانشگاه، مورد داوری و تائید قرار گرفته است. 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اطلاعیه مرکز ملی فضای مجازی درباره حمله سایبری به سامانه سوخت
تمام زیرساخت‌های ارتباطی کشور بدون مشکل در حال خدمات‌رسانی هستند
وزارت دادگستری آمریکا از اپل شکایت می کند
لاوصولی ۳۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت