طراحی مدرسه اینترنتی برای برگزاری کلاس‌های درس


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، با شیوع کرونا و تعطیلی مراکز آموزشی، نبود سیستم‌های برخط در نظام آموزشی کشور بیشتر احساس می‌شود. حال یک شرکت سامانه‌ای بنام «همکلاس» طراحی کرده است که از طریق اینترنت، امکان برگزاری کلاس‌های تصویری را برای معلمان فراهم می‌کند.

مهندس مرکبی بنیان‌گذار این شرکت درباره سامانه «همکلاس» گفت: ۷ هزار نفر در کلاس‌های این مدرسه اینترنتی در حال آموزش هستند.

وی در توضیح امکانات سامانه «همکلاس» افزود: معلمان می‌توانند با عضویت در این سامانه و دعوت از دانش آموزان، به صورت تصویری مطالب را برای آنان بیان کنند. هر معلم می‌تواند همزمان با ارائه تصویری دروس، مطالب را در تخته مجازی یادداشت و آن را به اشتراک بگذارد.

وی گفت: با باز کردن میکروفون دانش آموزان، آنها می‌توانند پرسش‌های خود را مطرح کنند یا به پرسش‌های معلم پاسخ دهند. همچنین امکان استفاده از اسلاید و تصویر از قابلیت‌های دیگر سامانه «همکلاس» است.

مرکبی خاطرنشان کرد: این سامانه بر خلاف نرم افزارهایی مانند شاد، به نرم افزارهای خارجی از جمله ادوب کانکت هیچ وابستگی ندارد تا در صورت بسته شدن، خدماتش در ایران قطع شود.

طراح نرم افزار «همکلاس» گفت: با توجه به اینکه سرور سامانه «همکلاس» در کشور –سامانه فناوری ایران- ثبت شده، هزینه اینترنت برای کاربران نیم بها و سرعت آن در مقایسه با نرم افزارهای مبتنی بر سرور خارجی بیشتر است.

مرکبی افزود: اگر فردی به اینترنت دسترسی نداشته باشد می‌تواند با گرفتن شماره تلفن پیش بینی شده در سامانه، به مطالب مطرح شده در کلاس گوش بدهد و اشکالات خود را مطرح کند.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان می‌توانند با امکاناتی که در این سامانه فراهم شده جلسات درس را ضبط و بعداً از آن استفاده کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

رئیس گوگل خواستار برابری نژادی در امریکا شد
هوش مصنوعی جهش آینده کرونا را پیش بینی می‌کند
۷۰ هزار سیم کارت مزاحم پیامکی در ۳ ماه قطع شد
الون ماسک خواهان تجزیه آمازون شد