طرح توانمندسازی فارغ التحصیلان فناوری اطلاعات اجرایی می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید یزدانیان با اشاره به سیاستهای اجرایی وزارت ارتباطات در استفاده از ظرفیت جوان کشور، برای شکل گیری اقتصاد دیجیتالی و توسعه‌ فضای مجازی بومی گفت: باید سالانه ۱۰۰ هزار شغل در حوزه‌ فناوری اطلاعات ایجاد شود و رویکرد دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات نیز، جهت دهی به آموزش و ایجاد مهارت برای تحقق این اهداف است.

رئیس دانشکده مخابرات افزود: با توجه به اسناد بالادستی، ارائه‌ آموزش‌های مهارت‌محور منتهی به ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، توسعه‌ شرکت‌های دانش بنیان از طریق توانمندسازی نیروی انسانی»، «افزایش سهم آموزش‌های مهارتی در نظام آموزشی»، «آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار (فعلی و آتی)» و «ارتقای توان کارآفرینی با مسئولیت نظام آموزشی کشور» در سرلوحه‌ فعالیت‌های این دانشکده قرار دارد.

وی گفت: در حال حاضر برای ایجاد اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات، سامانه‌های اطلاعاتی وجود ندارد و به همین دلیل نه متقاضیان کار و نه نیازمندان به خدمات، هیچ کدام نمی‌دانند که باید به کجا مراجعه کنند و شیوه‌ اتصال آن‌ها شفاف نیست. در این راستا دانشکده مخابرات در حال طراحی و اجرای طرحی برای توانمندسازی فارغ التحصیلان حوزه‌ فناوری اطلاعات و ارتباطات است، تا با آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کسب و کار و حمایت از ایده‌های فارغ التحصیلان، زمینه‌ اشتغال فارغ التحصیلان را فراهم کند.

یزدانیان در خصوص اهداف اصلی این طرح، نیز خاطرنشان کرد: کاریابی برای فارغ التحصیلان ICT ، آموزش مهارت های مورد نیاز برای اشتغال، حمایت از ایده‌ها برای تبدیل به محصول، معرفی به بازار کار، امکان استفاده از تسهیلات وجوه اداره شده و مشاوره در مورد مهارت‌های مورد نیاز بازار کار، از اهداف اصلی این طرح است.

وی تاکید کرد: براین اساس و به منظور شناسایی کارجویان حوزه‌ فناوری اطلاعات و ارتباطات و ایجاد ارتباط هدفمند با آنها، اپلیکیشن شناسایی کارجویان ICT طراحی شده است که همزمان با افتتاح نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۷ (۲۴ مهرماه)، رونمایی خواهد شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تجربیات فناورانه تهران و بارسلون در مواجهه با کرونا بررسی شد
صندوق پژوهش و فناوری فضایی تاسیس می شود
۲ طرح اختراعی فضایی گواهی اعتبارسنجی علمی دریافت کردند
چند دادستان آمریکایی خواهان تجزیه بخش تبلیغاتی گوگل شدند