طرح ساماندهی فضای مجازی مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی که به تازگی در مجلس اعلام وصول شده با واکنش‌های مختلفی از سوی موافقان و مخالفان همراه شده است.

موافقان این طرح معتقدند که با تصویب این طرح شاهد تحول در زمینه کیفیت، قیمت و امنیت اینترنت و به طور کلی ساماندهی فضای مجازی خواهیم بود و مخالفان آن می‌گویند که این طرح دسترسی کاربران به شبکه‌های اجتماعی و اینترنت را محدود می‌کند.

طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی که با عنوان ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی نیز شناخته می شود، در قالب ۲۰ ماده به مجلس ارائه شده و به امضای ۴۰ نفر از نمایندگان نیز رسیده است.

توسعه فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی و به خصوص پیام‌رسان‌ها و وجود خلا قانونی در این حوزه و نیز لزوم حمایت از تولیدات داخلی و صیانت از حقوق کاربرانی که در معرض آسیب و نقض شدید قرار دارند، از جمله دلایل توجیهی ارائه این طرح عنوان شده است.

در این راستا بیست‌ و سومین محفل هم افزایی فعالین فضای مجازی پاک که توسط جمعیت توسعه‌گران فضای مجازی پاک (فمپ) برگزار می شود به موضوع بررسی و تحلیل این طرح اختصاص یافته است.

این نشست قرار است ساعت ۲۲ شنبه ۱۵ شهریورماه با حضور علی خضریان نماینده مجلس شورای اسلامی و از طراحان طرح ساماندهی فضای مجازی به صورت آنلاین برگزار شود.

امکان حضور در این نشست مجازی از طریق Live.famp.ir فراهم است و سوال و پرسش برای عموم شرکت کنندگان آزاد خواهد بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

برنامه کاری کارکنان گوگل منعطف شد
حمله سایبری به دولت، پارلمان و دانشگاه‌های بلژیک
ناگفته‌هایی از مشکلات اینترنت ثابت/رگولاتوری مانع توسعه صنعت ICT
گوگل میزبان تبلیغات گرانفروش می شود