طرح «نسخه‌پیچی الکترونیک» در داروخانه‌های داوطلب انجام می‌شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر انصاری امروز در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۹ با اشاره به اینکه موضوع نظام کدگذاری برای رهگیری و اصالت دارو و نسخه‌پیچی در پرونده سلامت الکترونیک اجرایی شده است، اظهار داشت: در حوزه دارو با دو مسیر واردات و تولید دارو، از پخش تا محل تنظیم و نیز موضوع نسخه‌پیچی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: در حوزه تولید دارو و واردات آن، پروژه رهگیری و اصالت دارو با همکاری سازمان غذا و دارو در حال انجام است اما موضوع نسخه‌پیچی الکترونیکی که فرآیند فنی آن به اتمام رسیده، هنوز اجرایی نشده است.

مجری پرونده الکترونیک سلامت افزود: در این مرحله قصد بر این است که زمانی که پزشک دارویی را برای بیمار تجویز می‌کند، فرد به صورت الکترونیکی آن را دریافت کرده و داروخانه از طریق این پرونده الکترونیک، دارو را به بیمار ارائه دهد.

انصاری تصریح کرد: هم‌اکنون در مرحله ورود بخش خصوصی، مطب‌ها و داروخانه‌ها به این پروژه هستیم و در صورتی که داروخانه‌ها و پزشکان داوطلب باشند، به زودی پروژه نسخه‌پیچی الکترونیکی از روی کدینگ را اجرایی می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه حلقه مفقوده نظام کدینگ پرونده الکترونیک سلامت است که می‌تواند این پروژه را یک قدم دیگر به اهداف اصلی خود نزدیک کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنترل دستگاه های الکترونیکی با حرکات دست
نخستین جلسه دادرسی شکایت علیه گوگل تعیین شد
مایکروسافت کاربران را مجبور به استفاده از مرورگر جدید می‌کند
فیلترینگ ناقص باعث شد بیش از ٣٠ میلیون فیلترشکن اضافه شود