طرح های فناورانه اشتغال زا در روستاها حمایت می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، خسرو فرحی با اشاره به سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حمایت از تولیدکنندگان حوزه کودک و نوجوان، تصویب پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیاردتومانی به یکی از شرکت های تولید کننده تبلت و محتوا برای کودکان و نوجوانان خبر داد.

وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای پرداخت تسهیلات به شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، خاطرنشان کرد: تمام طرح های این حوزه که در روستاها ایجاد شغل می کند و مبنی بر ارائه پلتفرمی کاربردی در این حوزه برای خدمات در روستاهاست، مورد حمایت قرار می گیرند.

فرحی با بیان اینکه متقاضیان برای دریافت این تسهیلات می توانند به سامانه کارای وزارت کار مراجعه کرده و پست بانک تامین مالی این پروژه ها را برعهده می گیرد، افزود: در همین حال در جهت تامین مالی شرکت های فعال در حوزه IT و ICT  در بحث دریافت وثایق و تضامین تسهیلات، قراردادهای این شرکت ها مورد پذیرش است.

مدیرعامل پست بانک با اشاره به اینکه در چارچوب طرح ملی این بخش، شتابدهنده های حمایت کننده از طرح های فناورانه اشتغال زا در مناطق روستایی در حال شکل گیری است، گفت: تاکنون برای ایجاد اشتغال و حمایت و تثبیت  از آن یک هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است و پست بانک به عنوان بانک عامل صندوق توسعه ملی در فاز اول  برای حمایت از فعالیت های خرد و خانگی ۳۵۰۰ میلیارد ریال تامین مالی کرده است.

به گفته وی: در فاز دوم برای حمایت از ایجاد مشاغل در روستاها ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات شامل ۶ هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و  ۶ هزار میلیارد تومان آن از منابع بانک ها تامین خواهد شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

رونمایی از دو موبایل با دوربین ۱۹ مگاپیکسلی
تاخیر قوه قضائیه و وزارت ارشاد دراجرای مصوبه حمایت از پیام رسانها
لوایح پنج گانه حقوق فناوری اطلاعات رونمایی شد
پی بردن به سرقت کلمه عبور ساده شد