طرح های فناورانه در جلوگیری از نشت داده‌ها حمایت می شوند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز فناوری‌های نوظهور ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام فراخوان دریافت پیشنهاد شرکت‌ها جهت تحقیق و توسعه محصولات حوزه جلوگیری از نشت داده‌ها، اعلام کرد که از طرح‌های فناورانه این حوزه در قالب اعطاء تسهیلات بلاعوض و وام حمایت می‎کند.

رشد مستمر اقتصاد دیجیتال کشور اهمیت مقابله با تهدیدات حوزه امنیت اطلاعات را برای سازمان‌های بزرگ بخش خصوصی و دولتی بالا برده است. رویکرد بخش اعظم محصولات و خدمات این حوزه، جلوگیری از نفوذ مهاجمان به شبکه‌های سازمانی است. ولی این رویکرد به تنهایی کافی نیست. امروزه فناوری‌های حوزه «جلوگیری از نشت داده‌ها» یا Data Loss Prevention، نقشی کلیدی در پاسداری از داده‌های حیاتی سازمان‌ها در مقابل تهدیداتی که از درون شبکه سازمانی سرچشمه می‌گیرند، ایفا می‌کنند.

در این راستا، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طرح‌های تحقیق‌ و توسعه شرکت‌های دانش بنیان جهت تولید محصولات حوزه جلوگیری از نشت داده‌ها حمایت می‎کند. شرایط محصولاتی که می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند و قابلیت‌ها و شاخص‏های عملکردی و غیرعملکردی مورد انتظار از محصول نهایی در سایت این ستاد آمده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کشف آسیب‌پذیری‌ در محصولات Adobe
پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان کرمان
کره جنوبی اپل را به چالش می کشد
اپل دومین کارمند افشاگر خود را اخراج کرد