عرضه محصولات دارای کلمه عبور ضعیف غیرقانونی می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، اکثر سخت افزارهای مورد استفاده برای دسترسی به اینترنت مانند مودم، روتر و غیره به طور پیش فرض دارای کلمات عبور ساده ای هستند و کاربران هم معمولا کلمات عبور مذکور را تغییر نمی دهند. همین مساله باعث می شود تا امنیت افراد به طور جدی به خطر بیفتد.

بنابراین برخی مقامات محلی در ایالت کالیفرنیای امریکا به طور جدی به این فکر افتاده اند تا شرکت های فناوری را برای ارتقای امنیت تولیداتشان تحت فشار قرار دهند. این طرح قرار است از سال ۲۰۲۰ به قانون مبدل شده و به طور جدی اجرا شود.

بنابراین مودم ها و روترهایی که از این پس عرضه می شوند دیگر نمی توانند دارای کلمات عبور ساده ای مانند admin، password و ۱۲۳۴۵۶ باشند. جری براون فرماندار ایالت کالیفرنیا نیز موافقت خود را با این طرح اعلام کرده است.

کارشناسان می گویند با از راه رسیدن اینترنت اشیا و اتصال انبوهی از وسایل برقی به فضای مجازی استفاده از کلمات عبور ساده پیش فرض مشکلات جدی ایجاد خواهد کرد و این روند باید متوقف شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد
کمبود تراشه ۲۰۲۳ میلادی برطرف می شود