عضو هیأت علمی پژوهشگاه فضایی مدیرکل آموزش «اپسکو» شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، دکتر محمد ابراهیمی عضو هیأت علمی پژوهشگاه فضایی ایران به عنوان مدیرکل آموزش و تحصیلات تکمیلی سازمان همکاری‌های فضایی آسیا- اقیانوسیه (اپسکو) انتخاب شد.

وی از سال ۱۳۹۴ به عنوان مدیرکل آموزش و تحصیلات تکمیلی با سازمان اپسکو همکاری داشته و با توجه به شایستگی‌ها و عملکرد مطلوب وی، برای سه سال دیگر نیز در این سمت ابقاء شد.

محمد ابراهیمی عضو هیأت علمی پژوهشگاه فضایی ایران است و سابقه ریاست پژوهشکده سامانه‌های فضانوردی، مدیریت مرکز طراحی سامانه‌های فضایی پژوهشگاه فضایی ایران و مدیریت در پژوهشگاه هوافضا را در کارنامه دارد.

سازمان همکاری‌های فضایی آسیا- اقیانوسیه نهادی بین‌المللی و غیرانتفاعی است که به منظور توسعه همکاری‌های مرتبط با صنعت فضایی در منطقه آسیا و اقیانوسیه تأسیس شده است.

در حوزه تحصیلات تکمیلی، این سازمان بورس‌هایی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به داوطلبان کشورهای عضو اعطا می‎‌کند و در برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت حضوری و از راه دور فعالیت گسترده‌ای دارد.

فرصت‌های یادگیری از طریق مدارس تابستانی و مسابقات فضایی نیز از دیگر امکانات و بسترهای آموزشی فراهم شده توسط اپسکو است.

اپسکو توجه ویژه‌ای نیز به حوزه آموزش عملی دارد و با اجرای پروژه ماهواره‌های کوچک دانشجویی، فرصت بسیار مناسبی را برای یادگیری کامل فرآیند ساخت و پرتاب ماهواره فراهم کرده است.

پژوهشگاه فضایی اظهار امیدواری کرد که با استمرار حضور مؤثر متخصصان کشورمان در پست‌های کلیدی چنین سازمان‌هایی، شاهد ارتقای بیش از پیش جایگاه کشور در صنعت فضایی باشیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نام ۱۰ دانشگاه برتر در هوش مصنوعی/ کشورهای پیش‌رو در AI کدامند
رگولاتور چین درباره توزیع کنندگان تراشه خودرو تحقیق می کند
توئیتر حساب جعلی نویسنده مشهور را تایید و بعد رد کرد
محصولات آینده نوکیا فاش شد