غرامت ۵۸ میلیون دلاری برای جمع آوری بیش از حد داده های کاربران


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، طبق گزارشی جدید شرکتی به نام «پلید» (Plaid) که حساب های مشتریان بانکی را به سرویس های مالی مانند ونمو، رابین هود، کوین بیس و اپ های دیگر متصل می کند، به اتهام جمع آوری بیش از حد داده های مالی مشتریان با شکایت روبرو شده بود. اکنون این شرکت توافق کرده برای تسویه شکایت ۵۸ میلیون دلار خسارت به تمام کاربرانی بپردازد که حساب های بانکی شان را به یکی از ۵ هزار اپ مشتری خود متصل کرده بود.

در این شکایت پلید متهم شده بود داده های مالی بیش از حد نیاز از کاربران جمع آوری کرده بود. همچنین طبق اسناد تسویه اعلام شده بود این شرکت اطلاعات مربوط به ورود به حساب بانکی کاربران را از طریق ابزار «پلید لینک» به دست آورده بود.

اکنون پلید علاوه بر پرداخت ۵۸ میلیون دلار مجبور است برخی از عملکردهای تجاری خود را نیز تغییر دهد.

میلیون ها کاربر از اپ های متصل به پلید استفاده می کنند، بنابراین سهم هر کاربر از این غرامت اندک خواهد بود. با این وجود اگر یک شهروند آمریکایی از تاریخ یکم ژانویه ۲۰۱۳ تا ۱۹ نوامبر ۲۰۲۱ میلادی حساب بانکی متصل به این اپ داشته، واجد شرایط دریافت غرامت است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند