غولهای فناوری به سرمایه گذاری در زیربنای مخابرات اروپا ملزم شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این در حالی است که پیش از این اپراتورهای مخابراتی اتحادیه اروپا در این باره شکایت کرده بودند.

وستاگر در یک کنفرانس خبری گفت: تصور می‌کنم چالشی وجود دارد که باید با تمرکز زیاد آن را بررسی کنیم. این چالش توزیع عادلانه شبکه در شبکه‌های مخابراتی است. زیرا شاهد هستیم برخی دست اندرکاران بازار ترافیک داده زیادی ایجاد و سپس کسب وکار خود را فعال می‌کنند. اما این کسب وکارها به توانمندسازی ترافیک داده هیچ کمکی نمی‌کنند. آنها هیچ کمکی به سرمایه گذاری در ایجاد ارتباط اینترنتی نمی‌کنند.

او در ادامه افزود: ما هم اکنون در فرایند درک این موضوع هستیم که چگونه می‌توان این فرایند را تغییر داد.

کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا همچنین گفت: مشغول بررسی تحول ترافیک داده در گذر زمان و ارتباط آن با پاندمی کووید ۱۹ است.

طبق گزارشی که ENTO(گروه لابی شرکت‌های مخابراتی ) روز گذشته منتشر کرده، متا، آلفابت، اپل ، آمازون، مایکروسافت و نتفلیکس بیش از ۵۶ درصد از ترافیک داده جهان در سال گذشته را به خود اختصاص داده‌اند.

در این تحقیق تخمین زده شده کمک سالانه ۲۰ میلیارد یورویی به هزینه‌های شبکه از سوی شرکت‌های فناوری بزرگ به رشد اقتصادی ۷۲ میلیارد یورویی در اتحادیه منجر می‌شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد