فرآیندهای پژوهشی پژوهشگاه ICT اصلاح شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدی فسنقری در جلسه هم اندیشی حوزه پژوهشی این پژوهشگاه با ارائه گزارش از آخرین تحولات حوزه پژوهش، مهمترین اقدامات انجام شده در راستای اصلاح فرآیندهای پژوهشی را عنوان کرد.

وی گفت: نظام مند سازی و منطقی کردن جایگاه و تعاملات با کارفرما و به کارگیری همکاران پروژه و مشاوران، حذف فرم تامین اعتبار و تلاش برای حذف الزام به چاپ نسخه فیزیکی، برخی از اصلاحاتی است که در این راستا انجام شده است.

فسنقری تعیین تکلیف و اختتام پروژه های بازمانده راه‌اندازی و انسجام بخشی به جلسات شورای پژوهشی با چابکی لازم و نیز برگزاری جلسات منظم کنترل پروژه را از دیگر اصلاحات فرآیندهای پژوهشی این پژوهشگاه عنوان کرد و از حذف کمیته های ارزیابی همکاران پروژه و سنجش و جایگزینی آن با فرآیندهای آسانتر خبر داد.

 وی گفت: مراحل بررسی نهایی تغییر سازوکار اعطای گرنت و پژوهانه در راستای افزایش اختیار و جایگاه مجریان پروژه ها، در سطح ریاست پژوهشگاه ICT در حال طی شدن است.

معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی پژوهشگاه ICT از تسهیل تعریف پروژه‌های درونسپاری به‌عنوان جایگزین پروژه‌های مأموریتی و مطالعاتی برای ارتقای کیفی، اجرای مأموریت رصد و تأثیر مثبت بر ارتقا و ترفیع پژوهشگران خبر داد و گفت: برای هدفمندسازی تصویب این پروژه‌ها، احصای موضوعات اولویت‌دار در تعامل مستقیم با دستگاه‌ها در حال انجام است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آمریکا مهلت فروش تیک تاک را تمدید کرد
پهپاد زنبور عسل از دشوارترین موانع عبور می‌کند
حراجمعه آسیاتک با تخفیف‌های طلایی
ابداع فناوری جدید تصویربرداری از فعالیت مغز کودکان