فرآیند تبادل اطلاعات در دستگاه‌های دولتی باید اصلاح شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، جواد موحد امروز در نشست خبری سازمان فناوری اطلاعات گفت: امنیت سامانه‌های دولت الکترونیکی در حیطه وظایف دستگاه‌های ارائه دهنده این خدمات است و دستگاه‌های متولی موظف هستند که حداقل‌های بحث امنیت را در سامانه‌های خود لحاظ کنند.

وی گفت: برخی اشکالاتی که در حوزه امنیت دستگاه‌های اجرایی دیده می‌شود مربوط به فرآیند تبادل اطلاعات است و به همین دلیل به نظر می‌رسد که لازمه حل مشکلات امنیتی در دستگاه‌های دولتی، اصلاح روش تبادل اطلاعات باشد.

موحد در خصوص تحقق دولت هوشمند نیز گفت: پس از گذشت یک دهه از توسعه دولت الکترونیکی، از این مرحله به سمت دولت هوشمند حرکت کرده ایم که یکی از ارکان آن تبادل سرویس و اطلاعات به صورت هوشمند است. از این رو ما در حال حاضر برای تحقق دولت هوشمند، با اصلاح و هوشمندسازی فرآیندها، خود را مهیا می‌کنیم.

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات اضافه کرد: پنجره واحد خدمات دولت هوشمند در ۳ سطح خدمات را به مردم ارائه خواهد کرد و برای دریافت این خدمات نیز، اپلیکیشن دولت هوشمند و پلتفرم تحت وب آن، دیده شده است. هم اکنون ۵۸ خدمت در بستر پلتفرم دولت هوشمند پیاده سازی شده و هدف‌گذاری ما ارائه کلیه خدمات دولت روی این نسخه است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند