فراکسیون فضای مجازی در مجلس اعلام موجودیت کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، سیداحسان قاضی زاده هاشمی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در نشست خبری، از اعلام موجودیت فراکسیون فضای مجازی مجلس با بیش از ۷۰ عضو خبر داد و اظهار داشت: در گذشته فراکسیون هایی چون «فراکسیون رسانه و اطلاع‌رسانی» و «فراکسیون مطبوعات» داشتیم که از منظر مطبوعات به موضوعات می پرداختند اما فراکسیون فضای مجازی به صورت همه‌جانبه به حوزه فضای مجازی می پردازد.

وی با اشاره به اینکه این فراکسیون ارتباط بسیار خوبی با شورای عالی فضای مجازی و قرارگاه ویژه فضای مجازی برقرار کرده است، تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که همکاری های بسیار خوبی با قرارگاه فضای مجازی و شورای عالی فضای مجازی داشته باشیم.

رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس بیان کرد: متاسفانه ما در حوزه قوانین فضای مجازی از بسیاری از کشورها عقب‌تر هستیم، چرا که در بسیاری از کشورهای دنیا نزدیک به ۲۰ قانون درباره فضای مجازی وجود دارد اما تعداد قوانین ما در این باره نهایتا به ۴ قانون می‌رسد.

قاضی زاده هاشمی با تأکید بر اینکه تحولات در فضای مجازی اقتضا می کند که ما در عرصه قانونگذاری و تطبیق مسائل فضای مجازی با تحولات روز جدی‌تر عمل کنیم، گفت: همچنین در برخی موارد در فضای مجازی جرایمی رخ می دهد که خلاء قانون در آن احساس می شود؛ ما باید در این زمینه هم تلاش‌های لازم را انجام دهیم تا با متخلفان برخورد شود.

وی تأکید کرد: باید همگام با تحولات روز دنیا در عرصه قانونگذاری برای فضای مجازی پیش برویم و برنامه‌ریزی های لازم را در این زمینه داشته باشیم.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه فراکسیون فضای مجازی مجلس متشکل از اعضای کمیسیون های مختلف است، تصریح کرد: این فراکسیون به دنبال آن است که ارتباطات بسیار مستمر و خوبی با نهادهای فعال در عرصه فضای مجازی داشته باشد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

موبایل ۵G ارزان قیمت ۲۰۲۰ به بازار می آید
مرکز مقابله با اخبار جعلی شبکه های اجتماعی تاسیس می شود
شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی «رمز» برگزار می‌شود
رویداد ایده‌پردازی با محوریت عید غدیر برگزار شد