فروش اتصال اینترنت به جای حجم/ سهولت در تماشای آنلاین فیلم


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی در مراسم  رونمایی از فاز سوم شبکه ملی اطلاعات از مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای فروش اینترنت نامحدود خبر داد و گفت:  از این پس به جای فروش حجم اینترنت، اتصال اینترنت خواهیم داشت.

وزیر ارتباطات توضیح داد: کاربران براساس نیازمندیهای خود در جداول درنظر گرفته  سرعت مورد نظرشان را خریداری می کنند.

وی گفت: در این مصوبه کف سرعت اینترنت برای کاربران کم مصرف ۵١٢ کیلوبیت درنظر گرفته شده و سرعت یک مگابیت،  ٢ مگابیت، شش مگابیت و ١۶ مگابیت نیز در این مصوبه دیده شده است.

واعظی خاطرنشان کرد: محدودیت سرعت در شبکه ملی اطلاعات را برداشتیم.

استفاده دو برابری از شبکه ملی اطلاعات در مصوبه جدید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص این مصوبه گفت: از آنجایی که مردم در خرید حجم اینترنت ناراضی و مجبور بودند که ماهانه در ابتدا ۱۰ هزار تومان و پس از آن در چندین نوبت به دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت، بسته خریداری کنند، ما در این مصوبه فروش اینترنت را از مدل «حجمی» به «اتصال» و «سرعت» تغییر دادیم.

وی ادامه داد: به این معنی که برای مثال اگر کاربری می‌خواهد از اینترنت ۵۱۲ کیلوبیت استفاده کند، باید ۱۰ هزار تومان پرداخت کند که در این صورت حجم مصرف آن حدود ۹ گیگ شامل ۳ گیگ اینترنت بین‌الملل و ۶ گیگ اینترنت شبکه ملی خواهد بود؛ به همین ترتیب کاربری که ماهانه ۲۰ هزار تومان پرداخت می‌کند، سرعت ۲ مگ با حجم داخلی دو برابر خواهد داشت.

واعظی گفت: در این مصوبه سرعت مورد توجه است و با توجه به مجموع استفاده کاربران از اینترنت و میزان هزینه‌هایی که طی یک ماه پرداخت می‌کردند، این مصوبه کاملاً به صرفه خواهد بود.

اجرای مصوبه سرعت نامحدود اینترنت تا یک ماه و نیم دیگر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: این مصوبه در کمیسیون تنظیم مقررات امروز تصویب شده است و پیش‌بینی می‌کنیم با ابلاغ آن حداکثر تا ۱.۵ ماه آینده برای مردم اجرایی شود.

به گفته وی، این مصوبه با هدف استفاده مردم از محتوای داخلی در شبکه ملی اطلاعات و پرداخت هزینه کمتر و کیفیت بالاتر در دریافت سرویس اجرایی شده است.

واعظی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها تا پیش از این مرتب مطالب نادرستی در مورد کم‌فروشی اپراتورها، مخابرات و شرکت‌های اینترنتی می‌نوشتند که ما بارها گفته بودیم، این‌طور نیست و به دلیل حجم استفاده ویدئو، بسته‌های اینترنتی سریع به اتمام می‌رسد؛ بر این اساس تصمیم جدی گرفتیم که۵۰ درصد میزان مصرف اینترنت بین‌الملل برای محاسبه اینترنت شبکه ملی هزینه پرداخت شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در جلسه امروز کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات همچنین مصوبه‌ای برای حل مشکل تعامل میان مخابرات‌ و شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت داشتیم و مکانیزمی تعریف کردیم تا فعالیت این دو بخش ساماندهی شود، چرا که شرکت‌های اینترنتی ناگزیر به استفاده از زیرساخت‌های مخابراتی برای ارائه خدمات هستند و در این زمینه با مشکلات تعامل با مخابرات روبرو بودند.

استفاده از پهنای باند در داخل کشور ۱۹ برابر شد

وی از افزایش حجم استفاده از پهنای باند در کشور خبر داد و گفت: در عرض ۸ ماه گذشته از افتتاح فاز نخست شبکه ملی اطلاعات تا امروز میزان استفاده از پهنای باند در داخل کشور ۱۹ برابر شده است.

واعظی گفت: با هدفگذاری صورت گرفته برای شبکه ملی اطلاعات، شاهد افزایش حجم ظرفیت زیرساخت‌های ارتباطی به چندین برابر ظرفیت قبل از انقلاب تا ابتدای دولت یازدهم هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: از قبل انقلاب تا ابتدای دولت یازدهم، ظرفیت شبکه انتقال ۹۰۰ گیگابیت بود که در عرض چهار سال گذشته ۱۱ برابر شد. همچنین شبکه IP کشور نیز به ۱۶ برابر ظرفیت در این بازه زمانی رسید.

وی اجرای شبکه ملی اطلاعات را مهمترین اولویت دولت یازدهم در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات عنوان کرد و گفت: این کار بر زمین مانده را که در برنامه چهارم و پنجم و حکم تشکیل شورای عالی فضای مجازی بر آن تأکید شده و از مطالبات رهبری بود، اجرایی کردیم.

واعظی تأکید کرد: شبکه ملی اطلاعات هیچ‌گاه به اتمام نمی‌رسد و روز به روز شاهد تکامل آن خواهیم بود، چرا که سرویس‌دهی و تکنولوژی هیچ‌گاه به اتمام نمی‌رسد.

وی تماشای آنلاین تلویزیون و ویدئو در هر مکان و زمان را از جمله ثمرات شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد و گفت: تمامی شغل‌هایی که توسط استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا طی سال‌های اخیر ایجاد شده، از برکات این شبکه ملی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در شبکه ملی اطلاعات تأکیدمان بر این بود که مردم از محتوا و خدمات داخلی، نیازهای خود را برطرف کنند، افزود: در این زمینه موضوع امنیت، ایجاد فضای پاک، سرعت بالا و کیفیت را مد نظر قرار دادیم و هم‌اکنون زیرساخت‌های شبکه ملی آماده است و نیاز داریم محتوای فاخر در این شبکه افزایش یابد.

وی با بیان اینکه نگرانی من امروز به هیچ وجه بحث زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات نیست، گفت: مشکلات کوچک در بخش دسترسی و شبکه انتقال ظرف ۶ ماه آینده حل می‌شود اما باید فکری برای ساز و کار تولید محتوا، مقررات‌گذاری کسب و کار و حرکت به سمت فعالیت اقتصادی در این بخش کنیم.

درخواست واعظی از قوه قضائیه و نیروی انتظامی برای کسب و کارهای اینترنتی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در پنج ماه گذشته مقررات مزاحم در کسب و کارهای اینترنتی را برطرف کرده و مقررات تشویقی برای این بخش گذاشتیم، ادامه داد:‌ مشکلی که هم‌اکنون کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت با آن روبرو هستند، نبود قوانین و مقررات است که باعث می‌شود کل سرمایه این شرکت‌ها با یک فیلترینگ نابود شود.

واعظی با اشاره به مشکلاتی که از سوی استارتاپ‌ها و کسب و کارهای اینترنتی در این مورد به وی گزارش شده است، گفت: نباید با این کسب و کارها، همان رفتار مغازه‌دارهای سنتی را داشت، چرا که این کسب و کارها به یک نرم‌افزار منتهی می‌شود و فیلتر کردن یک شبه آنها، کل سرمایه‌شان را نابود می‌کند و اعتماد مردم را از دست می‌دهند.

وی با اشاره به فیلترینگ چهار استارتاپ مالی (فین‌تک) طی هفته‌های گذشته از قوه قضائیه، نیروی انتظامی و به طور کلی از حاکمیت خواست که این کسب و کارها را به رسمیت بشناسند و قوانینی وضع کنند که با طبیعت این کسب و کارها همخوانی داشته باشد.

واعظی تأکید کرد: قوه قضائیه و نیروی انتظامی باید به موضوع کسب و کارهای اینترنتی نگاه ایجابی داشته باشند تا جوانان بتوانند به آنها تکیه کنند و مشکلاتشان را با آنها در میان بگذارند.

دولت الکترونیک و دولت موبایل را در سه فاز اجرا می‌کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین گفت: فاز اول پروژه دولت الکترونیک و دولت موبایل هفته آینده بهره‌برداری می‌شود و می‌خواهیم در اجرای این پروژه، روند شبکه ملی اطلاعات را پیش بگیریم؛ به نحوی که این پروژه را در سه فاز راه‌اندازی خواهیم کرد.

واعظی از ایجاد پنج شبکه اجتماعی بومی در کشور خبر داد و گفت: این شبکه‌ها بین ۱.۵ تا ۲ میلیون کاربر دارند.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید نیازهای خود را از طریق شبکه‌های بومی تأمین کنند و نباید اجازه دهیم با تبلیغ کسانی که نانشان در استفاده از شبکه‌های خارجی است، نیاز مردم از شبکه‌های خارجی تأمین شود. باید مردم بپذیرند که حفظ حریم خصوصی و امنیتشان از طریق شبکه‌های اجتماعی بومی محقق می‌شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تصویر پدر هوش مصنوعی بر اسکناس های ۵۰ پوندی جدید
پاسخ معاون جهرمی به انتقاد درباره شبکه ملی اطلاعات
آیفون ۶ در دستان دختربچه آتش گرفت
موبایل جدید سامسونگ با نمایشگر جمع شونده