فروش اموال غیر منقول وزارت ارتباطات بررسی شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، تبصره ۱۶ بند «و» ماده واحده لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۷ به وزارت ارتباطات و دستگاههای وابسته به این وزارتخانه اجازه داده تا سقف ۵ هزار میلیارد ریال از اموال غیرمنقول خود را به فروش برسانند.

در این تبصره، اموالی مورد موافقت فروش قرار خواهد گرفت که واگذاری آن مشمول سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی نباشد و با رعایت قوانین و مقررات مربوط به فروش برسند. از این رو مقرر شده که منابع حاصله از فروش این اموال به حساب خاص نزد خزانه‌داری کل کشور واریز شود.

مطابق با این بند از لایحه پیشنهادی دولت، منابع حاصل از فروش اموال غیرمنقول وزارت ارتباطات پس از تصویب هیات وزیران برای افزایش سرمایه پست بانک اختصاص خواهد یافت.

این موضوع در کمیته ارتباطات مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

رمضانعلی سبحانی فر رئیس کمیته ارتباطات مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر گفت: موضوع افزایش سرمایه پست بانک به عنوان بانک عامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از محل اموال غیرمنقول این وزارتخانه این هفته در کمیته ارتباطات بررسی شد.

وی گفت: موضوع سرمایه مازاد و نحوه هزینه کرد این اموال در این جلسه با حضور مسئولان وزارت ارتباطات به بحث و تبادل نظر گذاشته شد که از نتیجه حاصل از این جلسه، در زمان تبدیل لایحه بودجه به قانون در مجلس، استفاده خواهد شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

طرح «مدیریت ترافیک هوایی پرنده‌‎های بدون سرنشین» به اتمام رسید
ضرورت راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک با کشورهای اسلامی
اپ اخبار جعلی واکسیناسیون از اپ استور حذف شد
قرار نیست ارتباط مجازی ما با دنیا قطع شود