فروش رایانه های شخصی در سه ماهه نخست ۲۰۲۲ کاهش داشت


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، کمبود ادامه دار تجهیزات به شدت روی تولید کالاها تاثیر گذاشته است. البته پیش بینی می شود این روند در نیمه دوم ۲۰۲۲ میلادی تغییر کند.

طبق گزارش کانتر پوینت، کاهش سفارش های مربوط به سال گذشته به کاهش بارگیری محموله های رایانه های شخصی در سه ماهه نخست ۲۰۲۲ میلادی منجر شده است. علاوه برآن پیش بینی می شود تورم جهانی و بحران فعلی در اروپا روی تعداد محموله های رایانه شخصی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی نیز تاثیر بگذارد. از سوی دیگر ظهور دوباره کووید۱۹ در چین به تولید خسارت می زند و برخی از شهرهای آن هم اکنون در قرنطینه هستند.

درسه ماهه نخست ۲۰۲۲ میلادی لنوو ۲۳.۱ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد که البته این میزان اندکی کمتر از سهم شرکت در ۲۰۲۱ بوده است. این شرکت چینی در بازه مذکور ۱۸.۲ میلیون دستگاه رایانه شخصی بارگیری کرد. پس از لنوو بیشترین سهم بازار با ۲۰.۲ درصد به اچ پی تعلق دارد. این شرکت به دلیل کاهش محبوبیت کروم بوک و کاهش تقاضای مشتریان با کاهشی ۱۶ درصدی در مقایسه سالانه روبرو شده است.

پس از این دو شرکت بیشترین سهم بازار به دل تعلق گرفت. البته اپل نیز با ارائه مک بوک های مجهز به تراشه M۱ در بازار عملکرد موفقی داشت، به طوریکه محموله های های آن در سه ماهه نخست ۲۰۲۲ میلادی نسبت به سال قبل ۸ درصد رشد کرده است. تعداد محموله های ایسوس نیز به دلیل گسترش محصولات مربوط به بازی های رایانشی و تجاری نسبت به سال قبل ۴ درصد رشد کرده است.

در این میان ایسر به دلیل کاهش محبوبیت کروم بوک در سه ماهه نخست ۲۰۲۲ میلادی با یک درصد کاهش بارگیری محموله روبرو شد. سهم هریک از شرکت های ایسوس و ایسر از بازار در سه ماهه نخست ۲۰۲۲ ملیادی ۷ درصد بوده است.

لنوو توانسته با یک استراتژی قدرتمند موقعیت برتر خود در بخش محموله های بارگیری شده را حفظ کند و از سوی دیگر تعداد محموله های رایانه های شخصی اپل به دلیل سری مک بوک های M۱ نیز بهبود یافته است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد