فشار نمایندگان بر مدیران گوگل، فیس بوک و توئیتر در جلسه استماع


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روز گذشته قانونگذاران آمریکایی طی یک جلسه ویدئو کنفرانسی بیش از ۵ ساعت از جک دورسی (مدیر ارشد اجرایی توئیتر)، مارک زاکربرگ (مدیر ارشد اجرایی فیس بوک) و ساندار پیچای (مدیر ارشد اجرایی آلفابت) سوالاتی درباره اخبار جعلی در پلتفرم هایشان پرسیدند.

این در حالی بود که نمایندگان مجلس آمریکا خواهان جواب «آری» یا «خیر» به سوالات مختلفی بودند از جمله آنکه آیا پلتفرم‌های مذکور مسئولیت حمله به کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ را برعهده می‌گیرند یا خیر. به همین دلیل تنش در این جلسه استماع شدت یافت.

دورسی طی جلسه استماع توئیتی منتشر کرد که حاوی یک نظرسنجی بود و از کاربران این شبکه اجتماعی خواسته بود تا با «بله» یا «خیر» رأی دهند. کاتلین رایس یکی از نمایندگان دموکرات مجلس آمریکا از مدیر ارشد اجرایی توئیتر پرسید: آقای دورسی برنده نظرسنجی توئیتری شما کدام است؛ «بله» یا «خیر»؟

دورسی به او گفت در نظرسنجی وی پاسخ «بله» برنده است!

در این جلسه ویدئو کنفرانسی که با حضور دو کمیته انرژی و بازرگانی کنگره آمریکا برگزار شده بود، زاکربرگ و پیچای نیز حاضر بودند.

قانونگذاران دموکرات و جمهوریخواه در این جلسه سعی کردند مدیران ارشد اجرایی را ملزم کنند فقط با پاسخ‌های «بله» یا «خیر» به سوالات پاسخ دهند و هر زمان که آنها سعی داشتند پاسخ‌های طولانی‌تری دهند، صحبت‌هایشان را قطع می‌کردند.

همچنین نمایندگان درباره موضوعات مربوط به اخبار جعلی کووید ۱۹، آزار، نفرت پراکنی و افراطی گری در پلفترم ها سوالاتی پرسیدند.

موضوع این جلسه «نقش شبکه‌های اجتماعی در ترویج افراطی گری و اخبار جعلی» بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آمار تراکنشهای دیجیتال/ بلوغ ۷۰ درصدی دستگاهها در خدمات الکترونیک
آمریکا با ادغام انویدیا و ARM مخالفت کرد
افشاگر فیس بوک درباره اصلاح قانون به کنگره مشاوره داد
تقاضا برای آیفون ۱۳ کاهش یافت